Začátek sezóny 2021 je stále v nedohlednu

Übersetzen / Translate / Přeložit

Situace v České republice se bohužel nezlepšuje tak, jak bychom si všichni přáli a místo očekávaného uvolňování nás nyní čekají ještě minimálně 2 týdny velmi přísných opatření.

Tato situace nekomplikuje pouze začátek letošní sezóny kolové, ale také všech ostatních amatérských sportů a v neposlední řadě výuku tělesné výchovy dětí ve školách. Tohle všechno bude mít zcela jistě vliv na návyky mladých ročníků a jejich nadšení pro pohyb a v konečném důsledku pak na jejich zdraví.

Spousta amatérských sportů také musí počítat s tím, že se někteří hráči žákovských kategorií vůbec ke sportu nevrátí, protože za bezmála půl roku, kdy byly vnitřní sportoviště zavřené, si jistě velká spousta z nich navykla téměř nevycházet z domu.

Začátky jednotlivých soutěží v kolové budou zcela jistě posunuty do letních měsíců. Bude se jednat o spoustu turnajů ve všech kategoriích, které se ale do listopadu jistě stihnou uskutečnit. Hráči kolové budou muset letos soutěžit i v letních „prázdninových“ měsících, kdy bývá zpravidla volněji. Kalendář turnajů všech kategorií se bude muset pro letošní sezónu tvořit operativně a bude muset reagovat na aktuální situaci.

Prioritou sálové komise je nyní zařídit přípravu juniorským týmům, které se budou připravovat na juniorské Mistrovství Evropy, které bylo z května minulého roku přesunuto na konec letošního května. Mistrovství Evropy se má uskutečnit ve švýcarském Altdorfu. Ze strany pořadatele prozatím nebylo avizováno zrušení této vrcholné juniorské akce.

Doufejme, že se ve všech evropských státech najde cesta, jak mládeži povolit trénink a kvalifikační turnaje, a že nebude nutné tuto mezinárodní akci dále přesouvat na pozdější datum letošního roku, nebo ještě hůře na rok příští.

Ostatní mezinárodní akce kategorie Elite jako jsou seriál Světového Poháru, Mistrovství Evropy, či vrchol sezóny v podobě Mistrovství Světa, jsou v kalendáři naplánovány na pozdější termíny ve druhé polovině roku a proto by snad nemuselo být jejich uskutečnění ohroženo.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Autor příspěvku

Poslední články

Rozhovory

Aktuální výsledky

Übersetzen / Translate / Přeložit »