7. místo pro Zlín a 8. místo pro Svitávku na prvním kole Světového Poháru

Übersetzen / Translate / Přeložit

I kolová konečně ožívá. Pro Zlín a Svitávku byl víkendový turnaj Světového Poháru prvním turnajem od září minulého roku. Pauza trvala neuvěřitelných 7 měsíců.

Situace ohledně letošního konání seriálu Světového Poháru byla dlouho nejistá. Za normálních okolností se koná celkem osm soutěžních kol, kdy každý z nominovaných týmů startuje na čtyřech z nich a sbírá tak body do celkové klasifikace. V minulém roce 2020 byl seriál kompletně zrušen a v roce letošním bylo jasné, že bude muset být minimálně zredukován. Ze čtyř kol byl nakonec zkrácen na pouhé dva. Každý z týmů tak bude startovat pouze dvakrát.

Prvním uskutečněným kolem byl turnaj v rakouském Dornbirnu, který se uskutečnil až překvapivě brzy. Druhé a třetí kolo se uskuteční v říjnu a v listopadu. Českou Republiku letos reprezentují dva týmy Svitávky ( SC a MO ) a jeden tým Zlína. Je tak jasné, že druhého kola se zúčastní Zlín a SC Svitávka a třetího kola pak oba dva extraligové týmy Svitávky.

Společný výjezd dvou týmů na první soutěžní kolo nebyl jako ty v minulosti. Hráči museli vyplnit několik formulářů kvůli dohledatelnosti před vstupem do cizí země a také mít s sebou potvrzení o negativním PCR testu. Celý víkend se tak nesl ve znamení dodržování protiepidemických opatření, které byly kontrolovány i v hale během celého dne. Musely být dodrženy rozestupy vždy když to bylo možné, a pokud nebylo, bylo doporučeno nosit respirátor. To samozřejmě neplatilo pro hráče a trenéry počas utkání a výkonu. Organizátoři ale zvládnuli tato úskalí na výbornou a vše bylo nastaveno tak, aby nebyli hráči a ostatní přítomné osoby nijak omezovány a mohli si užít první akci po tak dlouhé době.

Turnaje se účastnily nejlepší dvojice z Rakouska, Německa, Švýcarska, Francie a také naše dva týmy. Celkem startovalo 10 týmů ve dvou skupinách.
Začátek turnaje byl velmi nejistý a pro všechny týmy to byl po dlouhé době velký nezvyk. Každý vyčkával jak na tom bude soupeř a první zápasy tak byly velmi opatrné. Až v polovině dne se pak vše dostalo do „normálu“ jako tomu bylo v roce 2019.

Pořadí na prvních třech místech nepřineslo žádné překvapení. Vyhrál domácí tým Dornbirnu 1 ( Patrick Schnetzer / Stefan Feurstein ), který sice hraje v novém složení, ale oba hráči jsou velmi zkušení a Patrick Schnetzer je již sedminásobným Mistrem Světa. Na druhém místě skončila německá „jednička“ Stein 1 ve složení ( Bernd a Gerhard Mlady ) a na bronzový stupínek vystoupili bratři Waibelovi, aktuálně druhý nejlepší švýcarský tým reprezentující oddíl v Pfungenu.

TJ Sokol Zlín – Prštné ve složení ( Miroslav Gottfried / Ludvík Písek ) vstoupil do turnaje výhrou nad papírově nejslabším mladým týmem Dornbirnu 3 startujícím na divokou kartu jako tým pořadatelského oddílu. Další dva zápasy pak prohráli nad švýcarskou „dvojkou“ z Pfungenu a nad nově složeným týmem domácího Dornbirnu 1. V posledním skupinovém zápase se jim podařilo ve vyrovnaném zápase vybojovat 1 bod za remízu proti nováčkovi ve Světovém Poháru z německého Steinu 2. Právě s německým týmem měl Zlín po skončení základní skupiny stejný počet bodů. Rozhodnout muselo dodatečně trestné střílení ve kterém měla více štěstí německá dvojice. Tým Zlína tak nakonec skončil na 4. místě ve skupině a byl nasměrován k zápasu o 7. místo v turnaji.

Komentář – Ludvík Písek
„Do turnaje se vstupovalo velmi napjatě, protože po dlouhé pauze nebylo možné vědět, jak na tom vlastně celkově po připravenosti jsme vzhledem k předchozím možnostem. První zápas však vyšel velmi dobře a mohli jsme se spolehnout na to, co už umíme, Jak se ale ukázalo, nakonec to byl nejlehčí soupeř skupiny. Další zápasy nás již čekaly proti zkušeným soupeřům, kde se chyby neodpouští. Až na pár chyb si myslím, že jsme odehráli slušné utkání jak proti Pfungenu, tak proti Dornbirnu, které se nyní řadí na světovou špičku, ale stále nám chybí větší důraz při zakončení. Ten nám bohužel chyběl i při dalším zápase s družstvem Stein 2, kde jsme dosáhli sice na remízu, ale následné penalty nás odsunuly na 4.místo skupiny.“


MO Svitávka ve složení ( Jiří Hrdlička ml. / Roman Staněk ) startovala na Světovém Poháru společně poprvé na základě vyhrané kvalifikace. Zatím startovali pouze jednou v roce 2019 na divokou kartu, díky úspěchům v kategorii U23. V prvních dvou zápasech se nováček soutěže potkal s aktuální švýcarskou a německou „jedničkou“. V těchto dvou zápasech proti německému Steinu 1 a švýcarskému Mosnangu by nebylo na místě pomýšlet na zisk 3 bodů za výhru. Favorité vyhráli v obou případech jednoznačným výsledkem. Další dva skupinové zápasy už byly pro mladý tým papírově hratelnější. Ve třetím zápase proti francouzskému Dorlisheimu přišla těsná porážka a poslední zápas byl tak boj o předposlední místo ve skupině. Proti domácí „dvojce“ rakouského Dornbirnu se podařilo zápas po vyrovnaném průběhu vyhrát a MO Svitávka se tak zařadila na čtvrté místo ve skupině, což znamenalo boj o konečné 7. místo proti Zlínu.

V souboji českých týmů nakonec zvítězil tým Zlína a skončil tak na konečném sedmém místě. Svitávka se při své premiérové účasti musela spokojit s osmou příčkou.

Komentář – Jiří Hrdlička ml.
„Jsme v první řadě velmi rádi, že jsme se mohli po tak dlouhé době vydat na mezinárodní turnaj a vidět se s našimi kamarády. Že jsme měli oproti zahraničním týmům nevýhodu z hlediska tréninku bylo evidentní i na hřišti. Většina startujících týmů totiž trénovala již nejméně 2 měsíce. My jsme mohli trénovat poslední 2 týdny. Naše hra se ani zdaleka neblížila tomu, jak jsme hráli během minulého roku v sezóně. V naší souhře chybělo téměř vše, pauza byla opravdu velmi dlouhá. Musíme to sice přijmout jako fakt, ale 5. místo pro nás bylo za normálních okolností určitě reálným výsledkem. Mrzí nás těsná prohra s Francií. Jelikož je letos seriál tak zkrácený, je velmi malá šance, že bychom se dostali do finále kam postoupí 8 nejlepších týmů. Bereme to tak jako příjemnou nadstavbu a hlavním cílem bude kvalifikovat se znovu pro rok 2022, kdy už by snad mohlo být opět více soutěžních kol.“

Kompletní výsledky prvního kola Světového Poháru

Další kolo se dle kalendáře uskuteční 16. října ve švýcarském St. Gallenu, o měsíc později, 13. listopadu pak proběhne poslední kolo také ve Švýcarsku. Pořadatelem bude oddíl kolové v Altdorfu.
Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Autor příspěvku

Poslední články

Rozhovory

Aktuální výsledky

Übersetzen / Translate / Přeložit »