První místo na prvním nominačním turnaji pro kombinovaný tým Brno / Zlín

Übersetzen / Translate / Přeložit

Tuzemská sezóna kolové začala prvním kolem I. ligy juniorů v Brně.

Turnaj proběhnul za předepsaných epidemiologických opatření a snahou pořadatele bylo zajistit, aby se na sportovní ploše a kolem ní koncentrovalo v jeden moment co nejméně lidí. Ti, kteří se přijeli na turnaj pouze podívat, a nebyli členy týmu, mohli sledovat přímý přenos ze hřiště na obrazovce umístěné na tribuně velodromu.

Do turnaje nastoupilo 8 nejlepších juniorských dvojic. Týmy nastoupily k turnaji po velmi dlouhé pauze a to téměř po roce. Posledním juniorským turnajem bylo finále Mistrovství ČR na konci června minulého roku. Většina ze startujících týmů mohla v omezeném režimu trénovat od Velikonoc, ale
dlouhé přerušení tréninku ale bylo znát na hře všech zúčastněných.

Do letošní sezóny vstupovaly jako favorité na základě výsledků minulé sezóny a věku tři týmy a to sice kombinovaný tým Brno / Zlín, MO Svitávka a Spartak Chrastava. Toto očekávání se naplnilo a všechny týmy se v konečném pořadí vměstnaly na stupně vítězů. Po dlouhém dni čítajícím 28 zápasů se z vítězství radoval právě tým Brno / Zlín ve složení ( Tadeáš Červík – Vojtěch Baxa ) , který ztratil pouze 2 body za jednu remízu. 2. místo vybojoval tým MO Svitávky ( David Petr / Michal Musil ) , který ztratil body 3 a to za jednu prohru. Bronzové medaile pak brala severočeská Chrastava ( Petr Málek / Lukáš Pospíšil ) , kteří ztratili body dvakrát, a to jednou prohrou a jednou remízou.

Letošní juniorská sezóna bude podstatně zkrácená oproti běžnému režimu čtyř nominačních kol + finále MČR. Bude se konat pouze jedno nominační kolo + zmiňované finále MČR, které se uskuteční hned za 3 týdny ( 26.6. opět v Brně ). Z prvního kola se do finále MČR probojovalo pouze šest z osmi týmů. První tři zmiňované týmy tak ve finále doplní týmy Sokol Zlín – Prštné, Liberec / Pankrác a tým Sokola Šitbořice. Za branami finále zůstaly týmy z SK Chodsko a TJ Spartak Přerov.


Po prvním nominačním kole tak vede tabulku Brno / Zlín. Finálový turnaj bude ale bodován dvojnásobně, čili jsou ve hře o reprezentaci ČR na letošním Mistrovství Evropy juniorů, všechny tři týmy.

Vrchol juniorské sezóny se uskuteční poslední srpnový víkend ve Švýcarsku.


Výsledky prvního nominačního turnaje I. Ligy juniorů :
1. Brno / Zlín
2. MO Svitávka
3. Spartak Chrastava
4. Sokol Zlín – Prštné
5. Liberec / Pankrác
6. Sokol Šitbořice
7. SK Chodsko
8. TJ Spartak Přerov

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Autor příspěvku

Poslední články

Rozhovory

Aktuální výsledky

Übersetzen / Translate / Přeložit »