Tým Favoritu Brno zvítězil na prvním kole ŠKODA Extraligy – článek + odkaz na galerii

Übersetzen / Translate / Přeložit

Prvním kolem odstartovala také nejvyšší soutěž kolové - ŠKODA Extraliga 2021. V Nezamyslicích stanuli na nejvyšším stupni hráči týmu Favoritu Brno.

Po tom, co se „rozběhly“ soutěže mladších věkových kategorií juniorů a U23 přišla řada i na kategorii ELITE.
Úvodní kolo hostil oddíl SC Prima Nezamyslice, jehož hráči postoupili do nejvyšší ligy pro rok 2021 potom, co v roce minulém s velkým náskokem vyhráli I. ligu.

Sedmičlenné startovní pole pro letošní sezónu tvoří 2 týmy Svitávky, 2 týmy Zlína, tým Favoritu Brno, Sokol Šitbořice a tým SC Prima Nezamyslice.
Že bude letošní sezóna výsledkově velmi vyrovnaná prozradilo již první odehrané kolo. Ještě před posledním zápasem nebylo jasno o konečném pořadí. Po delší době proběhnul také turnaj bez toho, aniž by byla udělená žlutá, nebo červená karta.

Z vítězství v turnaji se po dlouhém a náročném dni radovala dvojice Favoritu Brno ( Jan Havlíček / Robert Zvolánek ) , která vstoupila do sezóny skvěle a v odehraných šesti zápasech utržila pouze jedinou porážku. S 15 body tak brněnský tým získal konečné první místo i cenné body do celkové klasifikace pro účast na Světovém Poháru v roce 2021 i pro letošní Mistrovství Světa.

Na druhém místě skončil domácí tým SC Prima Nezamyslice ( Petr a Martin Přikrylovi ), který překvapil ostatní týmy svoji hrou a výsledky počas celého turnaje. Pouhé dvě prohry a konečné druhé místo je tak skvělým výsledkem pro tým, který hrál ještě v minulé sezóně I. ligu.

Na posledním pódiovém stupni stanul tým MO Svitávky ( Jiří Hrdlička ml. / Roman Staněk ) , který vstoupil do turnaje dvěma porážkami, ale v dalších čtyřech zápasech již dokázal třikrát zvítězit a jednou remizovat. Pro nejmladší tým celé soutěže je třetí místo také dobrým výsledkem.

Pořadí na čtvrtém a pátém místě musel rozhodnout při shodném počtu uhraných bodů až vzájemný zápas. Ten vyšel lépe pro tým Sokola Zlín – Prštné 2 ( Ludvík Písek / Miroslav Gottfried ), který tak skončil na čtvrtém místě s devíti body za 3 výhry. Tým SC Svitávky ( Jiří Hrdlička / Pavel Loskot ) , který také v turnaji uhrál devět bodů za tři výhry se musel spokojit až s pátým místem. První ani druhý tým minulé sezóny jistě nebyl se svými výkony spokojen, jelikož na základě těchto výsledků z minulého roku vstupovaly oba týmy do turnaje jako favorité. V příštích soutěžních kolech tak budou muset oba zkušené týmy dohánět svoji ztrátu.

Šesté místo v turnaji obsadil tým Sokola Zlín – Prštné 1 v novém složení ( Martin Struhař / Tomáš Horák ) , který vybojoval v turnaji šest bodů za 2 výhry. Na posledním sedmém místě se umístil další tým, který postoupil do nejvyšší soutěže z I. ligy , tým Sokola Šitbořice ( Marek Topolář / Miroslav Starý ). Tým Šitbořic v prvním soutěžním kole získal jeden bod za remízu v závěru turnaje.

Letošní sezóna je z původních čtyř kol zkrácena na pouhé tři. Druhé soutěžní kolo se bude konat opět v Nezamyslicích, opět v neděli 11. července.

Odkaz na fotky z turnaje : https://ceskakolova.cz/2021/06/21/extraliga-2021-1-kolo/


Průběžné pořadí po 1. odehraném kole :
1. Favorit Brno 15 bodů
2. SC Prima Nezamyslice 12 bodů
3. MO Svitávka 10 bodů
4. Sokol Zlín – Prštné 2 9 bodů
5. SC Svitávka 9 bodů
6. Sokol Zlín – Prštné 1 6 bodů
7. Sokol Šitbořice 1 bodů

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Autor příspěvku

Poslední články

Rozhovory

Aktuální výsledky

Übersetzen / Translate / Přeložit »