9. a 10. místo na druhém kole Světového poháru v belgickém Beringenu.

Übersetzen / Translate / Přeložit

V sobotu 16.10. se se uskutečnilo druhé z letošních tří soutěžních kol seriálu Světového poháru.
Do 1200 kilometrů vzdáleného Beringenu v Belgii cestovali Českou republiku reprezentovat dva týmy.

Letošní sezóna je vlivem pandemie velmi zkrácená a každý tým během roku odehraje pouze 2 kola namísto standardních 4. Česká republika má v roce 2021 v tomto prestižním seriálu 3 zástupce :

SC Svitávka ( Jiří Hrdlička / Pavel Loskot ) – tým, který letošní účast kvůli zranění Pavla Loskota přenechal dalšímu týmu v pořadí dle kvalifkace z minulé sezóny a ke dvěma soutěžním kolům tak nastoupí Favorit Brno ( Robert Zvolánek / Jan Havlíček ).

Sokol Zlín – Prštné ( Ludvík Písek / Miroslav Gottfried ) – druhý tým loňské kvalifikace, který již má pro letošní sezónu „odehráno“ jelikož startoval už na prvním kole v dubnu v rakouském Dornbirnu, kde obsadil 7. místo.

MO Svitávka ( Jiří Hrdlička ml. / Roman Staněk ) – třetí tým loňské kvalifikace, který již také odehrál dubnové první kolo ve kterém skončil na 8. místě. Před sebou má tak ještě „reparát“ na lepší umístění v podobě posledního soutěžního kola, které se bude konat 13. listopadu ve švýcarském Altdorfu.2. kolo – Beringen – Belgie

Do Belgie odcestovala výprava se dvěma týmy, které budou již za necelé dva týdny odjíždět na letošní Mistrovství Světa do německého Stuttgartu. Rozlosování do dvou skupin bylo na tomto druhém kole velmi nevyvážené a bylo na první pohled jasné, že se v jedné skupině jedná o papírově silnější a ve druhé o papírově slabší protivníky.

Tým Sokol Zlín – Prštné ( Ludvík Písek / Tomáš Horák (( náhradník za Miroslava Gottfrieda ) nastoupil do turnaje právě v té papírově náročnější ze dvou skupin. Protivníky zlínské dvojice byly nejlepší týmy Rakouska, Švýcarska i Německa.
Jmenovitě rakouský mistr a velký favorit na zisk dalšího světového titulu z Dornbirnu ( Patrick Schnetzer / Stefan Feurstein ) , německý vicemistr ze Schiefbahnu ( Sven Holland-Moritz / Marius Hermanns ) , třetí tým letošního mistrovství Německa z Obernfeldu ( André a Manuel Koppovi ) a také čerství švýcarští mistři, kteří budou na letošním světovém šampionátu také velkými favority na zisk medailí, tým Pfungenu ve složení ( Benjamin a Severin Weibelovi ).

Zlínská dvojice vstoupila do turnaje překvapivě dobře, když v prvním zápase dokázala uhrát bod za remízu 6:6 s letos skvěle hrajícím, německým Schiefbahnem. V dalším zápase bohužel zlínští prohráli se švýcarským Pfungenem v poměru 5:8. Poměrně dobrý výsledek se pak Zlínu podařilo uhrát proti pozdějšímu vítězi celého kola a úřadujícímu mistrovi světa z rakouského Dornbirnu, kde sice nezískali body, ale výsledek zápasu byl důstojný se skóre 2:5. Poslední zápas ve skupině proti německému Obernfeldu byl poslední šancí na zisk bodů. Tento cíl ale zdaleka nepodařilo naplnit, když bratři Koppovi jasné zvítězili se skóre 8:3. S jediným bodem za remízu proti silnému soupeři tak bylo jasné, že bude dvojice ze Zlína hrát o konečné 9. místo.Druhý startující český tým Favoritu Brno ( Robert Zvolánek / Jan Havlíček ) startoval na prvním ze dvou letošních kol. 2 týdny před vrcholem sezóny a startem na mistrovství světa, který brněnský tým v letošní sezóně vybojoval, měl být tento turnaj skvělou zkouškou a dobrou přípravou proti týmům, se kterými se na této vrcholné akci naši reprezentanti potkají. Všechny týmy, které budou své země reprezentovat na Mistrovství světa se druhého kola zúčastnily a brněnský tým měl ve skupině hned tři zástupce se kterými se za nedlouho potká v německé Porsche Aréně při bojích o duhový dres, reprezentanty Německa, Belgie a Francie.
Tato skupina byla , nutno podotknout , papírově tou slabší. Soupeři našich reprezentantů byli němečtí mistři a také mistři světa z roku 2017 reprezentující tým Steinu ( Bernd a Robert Mlady ) , dále pak reprezentanti Belgie z pořádajícího oddílu Beringenu ( Niels Dirikx / Brecht Damen ) , francouzský mistr a taktéž dlouholetý reprezentant Francie na MS z Dorlisheimu ( Quentin a Mathias Seyfriedovi ) a na divokou kartu startoval na tomto kole také rakouský tým St. Pöltenu , také v bratrském složení ( Manuel a Michael Schlachtnerovi ).
Favoritu se bohužel nepovedlo vytěžit z tohoto přívětivého rozdělení týmů do skupin postup do semifinále mezi nejlepší čtyři týmy, který měl být dle očekávání a výsledků v letošní domácí soutěži a během kvalifikace reálným cílem. V prvním zápase proti domácímu týmu Beringenu bohužel přišla i první porážka 3:4. Šlo ale o první zápas a ve vzduchu tak visela ještě možnost zisku alespoň 6 bodů, z čehož 3 body měly dle papírových předpokladů být takřka povinností. Ve druhém zápase ale přišla další těsná porážka proti francouzskému týmu bratrů Seyfriedových z Dorlisheimu, skóre tohoto zápasu bylo také 3:4 jako v prvním utkání.
Ve třetím zápase nastoupili naši hráči proti rakouskému týmu St. Pöltenu, který měl být vzhledem k umístění a výsledkům jak našeho, tak rakouského týmu poměrně jasnou záležitostí. Bohužel ani v tomto zápase nedokázal tým Favoritu získat body a před posledním zápasem proti jasně nejlepšímu týmu skupiny a také nejlepšímu německému týmu posledních let tak byl ve velmi špatné situaci. V posledním zápase si držitelé německého titulu z minulého víkendu pohlídali vývoj zápasu a zvítěžili jasným rozdílem v poměru 8:3. Brněnská dvojice tak bohužel nezískala ve skupině ani bod a byla nasměrována k zápasu o 9. místo proti týmu ze Zlína.

Zápas o 9. místo ale v závěru zvládl lépe právě tým Favoritu Brno a nad Zlínem zvítězil 5:3.Favorit Brno čeká ještě jedno soutěžní kolo v listopadu, ale je téměř jisté, že umístění mezi prvními 9 týmy v celkové klasifikaci , které postoupí do finále Světového poháru již není reálné. Tým Zlína je po zisku 7. a 10. místa po dvou kolech v seriálu Světového poháru aktuálně na 7. místě a jelikož na posledním kole již startovat nebude, i zde je jasné, že se tento druhý český tým do finále letos bohužel nedostane.

Výsledky 2. kola SP v Beringenu ( Belgie )


Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Autor příspěvku

Poslední články

Rozhovory

Aktuální výsledky

Übersetzen / Translate / Přeložit »