O vítězství na tradičním Zlatém kole rozhodl až penaltový rozstřel. Zvítězil německý Gärtringen.

Übersetzen / Translate / Přeložit

V Praze se v sobotu 28. října konal tradiční turnaj o „Zlaté kolo“
Tento turnaj se v dobách dřívějších hrál vždy na podzim a účastnily se jej týmy, který startovaly na mistrovství světa.
V posledních letech byla tradice turnaje obnovena, avšak v trochu jiném formátu. Letošní turnaj byl ve znamení týmů kategorie U23.
Na startu bylo 8 týmů z 5 zemí. Krom českých dvojic startovaly také týmy z Německa, Rakouska, Francie a Švýcarska.
Turnaj byl odehrán tím nejpoctivějším způsobem, když se týmy utkaly každý s každým.

Hlavními favority turnaje byly dva týmy, které tyto předpoklady potvrdily. Tým Praha/Svitávka ( Jan Kripner / Jan Hrdlička ) a německý tým Gärtringenu. Tyto dva týmy se utkaly také v letošním zápase o bronzové medaile na mistrovství Evropy do 23 let. V tomto napínavém utkání nakonec zvítězil český tým a vybojoval tak skvělý medailový úspěch v této věkové kategorii.
Společné utkání v Praze tak bylo jakousi odvetou. Po odehrání všech utkání ale turnaj neměl vítěze, jelikož oba zmíněné týmy ztratily pouze 2 body při vzájemné remíze.
O vítězi turnaje tak muselo rozhodnout prodloužení, ale i to skončilo remízovým výsledkem a na řadu tak musel přijít penaltový rozstřel.
Ten zvládnul až ve třetí sérii lépe německý tým a zvítězil tak v turnaji.

Na stupních vítězů doplnil tyto dva týmy domácí tým Pankráce Praha, který jako jediný narušil svým věkem označení kategorie U23. Petr Šístek a Milan Baše získali v základní hrací části stejně bodů jako velmi dobře hrající mladý tým rakouského Höchstu.
V rozhodujícím poločase ale vysoko zvítězili a vybojovali tak pomyslný bronz. Čtvrté místo tak patřilo juniorským vicemistrům Evropy kategorie juniorů ve složení Max Schallert / Tim Lampert.

Na pátém místě se umístil tým Chodska ve složení Jan Holar / Martin Kobes, kteří získali v turnaji 9 bodů. Za nimi na šestém místě pak skončil tým MO Svitávky hrající ve dvojici Michal Musil / David Petr , který skončil za očekáváním pouze s šesti body.
Na sedmém a osmém místě skončili shodně se třemi body týmy francouzského Dorlisheimu a švýcarského Mosnangu.


Autor příspěvku

Poslední články

Rozhovory

Aktuální výsledky

Übersetzen / Translate / Přeložit »