Dva české týmy bojovaly na mezinárodních turnajích v Německu a Švýcarsku.

Übersetzen / Translate / Přeložit

Sobota 11. listopadu byla ve znamení mnoha mezinárodních turnajů. Na dva z nich se vydaly také dva české týmy.

Memoriál Klause Oria – Darmstadt – Německo

Hráči Sokola Zlín ( Tomáš Horák / Radek Adam ) byli pozvání do německého Darmstadtu na druhý ročník vzpomínkového turnaje na dlouholetého činovníka tamního oddílu Klause Oria. Na turnaji startovalo osm týmů. Kromě české dvojice také týmy z Německa, Švýcarska a Rakouska.
Ve dvou skupinách po čtyřech se bojovalo o postup do semifinálových bojů.
Zlínská dvojice nejprve zvítězila v poměru 7:3 nad dvojkou německého Naurodu. Ve druhém utkání pak vyhráli 4:1 proti německému Bolandenu a v posledním skupinovém utkání připsali další tři body za výhru 4:3 proti dalšímu německému týmu ze Sulgenu.
Semifinálové utkání sehráli hráči Zlína s domácím pořadatelským týmem Darmstadtu. V tomto utkání zvítězil domácí německý tým v poměru 6:3 a Zlín byl nasměrován k utkání o konečné třetí místo, kde se opět potkal se Sulgenem a tentokrát již s větším přehledem zvítězil v poměru 6:3. V turnaji tak Zlín skončil na třetím místě.

V turnaji zvítězil švýcarský tým Mosnangu a druhé místo obsadil domácí tým Darmstadtu.

Tell Cup – Altdorf – Švýcarsko

Hráči Svitávky ( Jiří Hrdlička ml. / Roman Staněk ) vyrazili ještě o pořádný kus dál, když byli pozváni na mezinárodní turnaj do švýcarského Altdorfu.
Tamní úspěšný oddíl pořádal ve dvou víkendech mezinárodní turnaje v několika výkonnostních kategoriích. Na turnaji startovalo celkem dvanáct týmů. S českým týmem byly na startu ještě týmy ze Švýcarska, Francie a Německa. Ve třech skupinách po čtyřech týmech odehráli týmy prvně každý tři utkání, poté každý tým čekaly ještě dva zápasy o umístění.
První, druhé, třetí a čtvrté týmy základních skupin se pak mezi sebou utkaly o konečné umístění.
Svitávka vstoupila do turnaje výhrou 4:3 nad německým Schiefbahnem. Ve druhém utkání pak podlehla novopečeným mistrům Švýcarska hrajícím za Altdorf 2 v poměru 3:6.
V posledním skupinovém utkání zvítězil tým Svitávky nad švýcarským Möhlinem vysoko 10:3.
Následovaly dva zápasy o umístění, kde na Svitávku čekaly dva švýcarské týmy Frauenfeldu a Winterthuru. V tom prvním český tým zvítězil 6:5. Ve druhém ale musel přijmou porážku 4:6. To znamenalo konečné páté místo v turnaji.

V turnaji zvítězila domácí jednička v bratrském složení, která má za sebou velmi úspěšnou sezónu, když na svém prvním mistrovství světa získala stříbrné medaile.
Ve finále a následujícím prodloužení porazil švýcarský Altdorf 1 francouzské reprezentanty Dorlisheimu.

Autor příspěvku

Poslední články

Rozhovory

Aktuální výsledky

Übersetzen / Translate / Přeložit »