04/2020 Česká kolová

Übersetzen / Translate / Přeložit

Karanténní situace nadále pokračuje, blýská se však na lepší zítřky. O tom, co se událo v české kolové v průběhu měsíce dubna, se dočtete v tomto článku

Začátek měsíce se v návaznosti na březen nesl v duchu přísných karanténních opatření a omezeného sociálního kontaktu. Veškeré soutěže i tréninky byly zrušeny a hráči byli odkázáni pouze na individuální tréninky v „bezpečí“ svého domova.

Rozvolňování opatření

S příchodem nového měsíce května se blýská na lepší zítřky. Zásadní zlom by měl přijít 11. května, kdy by mělo být povoleno konání akcí do 100 lidí a zároveň povoleno trénování amatérských sportovců. Jak se to dotkne české kolové se dozvíme v následujících týdnech. Sálová komise bude řešit možnosti pořádání soutěží v návaznosti na stávající kalendář a možnosti pořadatelů. První soutěže by předběžně mohly proběhnout nejdříve na konci měsíce května.
Zdroj: http://www.ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/7388_od-115-povoleno-sportovani-a-akce-do-100-osob

Videa na oficiálním Instagramu Českého svazu cyklistiky

V průběhu dubna jsme dostali příležitost zviditelnit sálovou cyklistiku na sociálních sítích Českého svazu cyklistiky. Svaz nabídl prostor všem disciplínám a jejich reprezentantům k prezentaci krátkými videi. Příležitosti jsme využili a dali vzniknout dvěma videím o délce cca čtyři minuty. Obě videa jsme se snažili pojmout tak, aby měla vypovídací hodnotu pro většinovou veřejnost, tedy aby představila sálovku mladší generaci z jiných cyklistických disciplín, která sociální sítě využívá, ale sálovku zpravidla vůbec nezná. Zároveň musela videa s přihlédnutím k aktuální situaci vzniknout ve venkovním prostředí brněnského Velodromu.

První video zaměřené na kolovou bylo zveřejněno 27.4. Během prvních 4 dnů ho vidělo více než 600 lidí. Hlavními účinkujícími jsou Jirka Hrdlička starší, Jirka Hrdlička mladší, Roman Staněk, Tomáš Horák a Luďa Písek.
Na video se můžete podívat zde: https://www.instagram.com/p/B_eOfbmnzhA/

Druhé video bylo zaměřené na krasojízdu, zveřejněno bylo 28.4. a k dnešnímu dni ho vidělo více než 700 lidí. Hlavní účinkující je Adéla Přibylová.
Na video se můžete podívat zde: https://www.instagram.com/p/B_gxyFfHIof/

Spuštění sociálních sítí

V druhé polovině dubna byly spuštěny sociální sítě České kolové. Konkrétně byl založen profil na Facebooku a Instagramu. Profily budou sloužit jako komunikační kanál pro příznivce kolové i veřejnost. Budou prakticky zrcadlit dění na webu.
Odkaz na Facebook: https://www.facebook.com/ceskakolova
Odkaz na Instagram: https://www.instagram.com/ceskakolova/

Obsáhlý rozhovor na serveru Aktuálně.cz

26. dubna vyšel ve sportovní rubrice serveru Aktuálně.cz obsáhlý článek nabitý informacemi od autora Ondřeje Zoubka. V článku byl vyzpovídán Jirka Hrdlička starší společně s Pavlem Petrovským.
Článek si můžete přečíst zde: https://sport.aktualne.cz/ostatni-sporty/kolova-v-cesku-petrovsky-a-hrdlicka/r~ddbd004a86de11ea95caac1f6b220ee8/

Jan Pospíšil oslavil 75 let

25. dubna oslavil Jan Pospíšil 75 let. Připomínám jeden z aktuálnějších rozhovorů z minulého roku, který si můžete přečíst zde: https://www.sport.cz/ostatni/cyklistika/clanek/1056453-ponorka-mezi-legendarnimi-bratry-primo-me-s-l-smeje-se-dvacetinasobny-mistr-sveta.html

Edukační web cyklista.online z dílny ČSC

V průběhu dubna zveřejnil Český svaz cyklistiky nově vzniklý edukačně zaměřený web. Na webu v současnosti přibývají stránky z různých oblastí jako je psychologie sportovce, zdravá strava a tipy pro trénink.
Na web se můžete podívat na adrese: https://www.cyklista.online/

Závěr

Tohle byl první díl ze zamýšleného měsíčníku, který by měl pravidelně shromažďovat nejdůležitější události, které se v našem sportu v daném měsíci odehrají. Případné připomínky pište do komentářů, díky!

3 názory na “04/2020 Česká kolová”

 1. Jindra Mudřík

  Marku, výborné. Přehledné a je tam vše. Věřím, že se ti tuto úroveň podaří udržet.

  1. Marek Topolář

   Děkuji Jindro, je to psané tak, aby to jako pravidelný měsíčník bylo dlouhodobě udržitelné 🙂

 2. Martin Struhař

  Marku supeeeer 👍👍👍 přehledné, výstižné, čtivé. Paráááda 👍👍👍

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Autor příspěvku

Marek Topolář

Marek Topolář

TJ Sokol Šitbořice

Poslední články

Rozhovory

Aktuální výsledky

Übersetzen / Translate / Přeložit »