KOMENTÁŘ + GALERIE: Hrdlička ml. se Staňkem slaví vítězství na 2. kole Škoda Extraligy

Übersetzen / Translate / Přeložit

27.6. se ve Sportovní Hale v Nezamyslicích uskutečnilo druhé soutěžní kolo nevjyšší české soutěže kolové - Škoda Extraligy 2020.

VÝSLEDKY TURNAJE

Pořadatelem tohoto turnaje byl oddíl Sokol Zlín – Prštné. Do druhého kvalifikačního turnaje vstupoval po skvělém výkonu na prvním místě tým Startu Plzeň ( Ondřej Kydlíček / Josef Reindl ). Plzni se ale na druhém kole příliš nedařilo a se ziskem pouhých 3 bodů za jedinou výhru skončili plzeňští hráči na posledním, sedmém místě. Tento neúspěšný výsledek je v konečném součtu poslal v průběžném pořadí z prvního na dělené čtvrté místo s týmem Favoritu Brno 1 ( Jan Havlíček / Robert Zvolánek ).

Do turnaje vstupovali jako favorité týmy Sokola Zlín – Prštné 2 ( Ludvík Písek / Miroslav Gottfried ) a SC Svitávky 1 ( Jiří Hrdlička / Pavel Loskot ). Vzájemný zápas prvních dvou týmů minulého ročníku skončil těsnou výhrou 3:2 pro tým Zlína. V dalším vývoji turnaje si zlínská dvojice připsala ještě dalších 9 bodů a s 12ti body skončila v turnaji na druhém místě. Po dvou kolech ale zlínskému týmu součet bodů přinesl průběžné první místo, pouhý jeden bod před SC Svitávkou 1. Právě Hrdličkovi s Loskotem se na druhém soutěžním kole nevedlo tolik, jako na tom předchozím. S 10 body za tři výhry a jednu remízu v turnaji obsadili 4. místo. Celkově ale stále hájí 2. místo v průběžném pořadí s minimální ztrátou na první pozici.

Nečekaným vítězem turnaje se stala s rezervou nejmladší dvojice reprezentující MO Svitávku 1 ( Jiří Hrdlička ml. / Roman Staněk ). Ti v turnaji prohráli pouze jeden zápas proti svým zkušenějším oddílovým kolegům. V ostatních pěti zápasech čtyřikrát zvítězili a jednou remizovali. Tento skvělý výsledek je nejlepším dosavadním výsledkem obou hráčů v mužské kategorii. Ze čtvrtého místa se Hrdlička ml. se Staňkem posunuli na průběžnou třetí pozici a na první místo v tabulce ztrácí pouze 3 body.

Další dvě soutěžní kola jsou na programu 29. srpna v Chrastavě a 12. září ve Svitávce. Vrcholem sezony bude letos MČR v Němčicích na Hané, které je v plánu v termínu 24. října.

Autor fotek: Stanislav Prokop

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Autor příspěvku

Marek Topolář

Marek Topolář

TJ Sokol Šitbořice

Poslední články

Rozhovory

Aktuální výsledky

Übersetzen / Translate / Přeložit »