Juniorský titul pro Sokol Zlín – Prštné

Übersetzen / Translate / Přeložit

V sobotu 20.6. se ve Sportovní Hale ve Svitávce uskutečnilo finálové klání o titul Mistrů Republiky v kategorii juniorů. Přečtěte si reportáž z turnaje.

ODKAZ NA GALERII

ODKAZ NA VÝSLEDKY

Jiří Hrdlička ml.: V sobotu 20.6. se ve Sportovní Hale ve Svitávce uskutečnilo finálové klání o titul Mistrů Republiky v kategorii juniorů.
Tento turnaj se měl konat již 18.4. , což pochopitelně nedovolila situace. Je zvykem, že MČR juniorů bývá posledním kvalifikačním turnajem a také vstupenkou na Mistrovství Evropy, což je v juniorské kategorii vrchol sezóny. Letos to ale bylo jinak, jelikož bylo Mistrovství Evropy pro rok 2020 zrušeno a bude se konat až v roce 2021.
Do turnaje vstupoval jako favorit nejstarší a nejzkušenější tým Sokola Zlín – Prštné (Dominik Otásek / Vendelín Helis ), který měl dle předpokladů v turnaji bojovat o titul pouze s týmem Svitávky ( David Petr / Michal Musil ) a Chrastavy ( Petr Málek /Lukáš Pospíšil ). A tento předpoklad byl také naplněn. V úvodní části turnaje, kde hrálo 7 týmů systémem každý s každým neztratil ani jeden bod a v důležitých zápasech vyhrál proti Chrastavě i Svitávce shodně v poměru 5:1.
Po odehrání základní skupiny se znovu utkaly týmy na 1. a 2. místě o titul a týmy na 3. a 4. místě se utkaly o bronzové medaile.
K zápasu o bronzové medaile nastoupila Chrastava proti poněkud překvapivému soupeři, kombinované dvojici Praha/Liberec ve složení Petr Hradecký / David Semanišin, kteří předvedli v základní skupině velmi dobrý výkon. V zápase o bronz již ale na Chrastavu nestačili a prohráli jednoznačně 1:7. Chrastava tak mohla slavit juniorský bronz.
Zápas prvního s druhým týmem základní skupiny by v případě výhry Svitávky ještě nerozhodnul o držiteli letošního titulu. Jelikož se započítával výsledek ze základní části, v případě svitávecké výhry by přišel na řadu jeden rozhodující poločas. V případě remízy, či výhry týmu ze Zlína by bylo o vítězi rozhodnuto.
Finálový zápas se vyvíjel velmi dobře pro mladé domácí hráče Svitávky, když se jim podařilo velmi rychle dostat se do vedení o tři branky. Ve druhém poločase ale bohužel přišly 2 chyby, které přinesly změnu vývoje zápasu a zkušenější Zlín pak tento obrat zvládnul a zvítězil výsledkem 4:3.
Po třech letech se tak může tým Zlína opět radovat z juniorského titulu.

Miloš Urbanec: Finálový turnaj mistrovství ČR v kolové juniorů se v sobotu 20. 6. 2020 uskutečnil ve Svitávce a vzhledem ke zrušení evropského šampionátu juniorů, který měl proběhnout na sklonku května ve Švýcarsku, byl ve hře již „jen“ boj o mistrovský titul. Ambice na vítězství si dělaly zejména týmy Chrastavy, Svitávky a Zlína, který byl díky výsledkům v ligové soutěži papírovým favoritem. Průběh mistrovství naplnil papírové předpoklady, když ve finálovém utkání se utkaly týmy Zlína (D. Otásek, V. Helis) a Svitávky (M. Musil, D. Petr). Po napínavé koncovce druhého poločasu mistrovský titul získal Zlín po vítězství 4:3. V boji o třetí místo porazila Chrastava tým Prahy 7:1 a vybojovala bronzové medaile.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Autor příspěvku

Poslední články

Rozhovory

Aktuální výsledky

Übersetzen / Translate / Přeložit »