Hrdlička ml. se Staňkem vstoupili do nového roku skvělým 3. místem ve Švýcarsku

Übersetzen / Translate / Přeložit

Hned druhý víkend v roce 2022 se ve švýcarském Frauenfeldu konal tradiční mezinárodní Novoroční Turnaj. Jednalo se již o 61. ročník.
Na tento turnaj byl jako již tradičně pozván tým Svitávky, který na turnaji startuje pravidelně posledních 7 let. Teprve podruhé ale startovala dvojice Hrdlička ml. / Staněk v nejvyšší kategorii Elite.

Po boku kvalitních týmů domácího Švýcarska, Německa a Rakouska bojovali po vánočních svátcích o co nejlepší umístění a co nejlepší vstup do nové sezóny.

I přes neúplnou pohodu z hlediska zdravotního se jim podařilo zvítězit ve třech ze čtyř skupinových zápasů a obsadit tak druhé místo ve skupině.
K prvnímu místu ve skupině přitom stačilo , aby poslední skupinový zápas mezi německým Schiefbahnem a rakouským Dornbirnem skončil remízou, či výhrou Dornbirnu. Bohužel ale padnul v posledních vteřinách rozhodující gól a Schiefbahn zvítězil 4:3.

V semifinále nastoupili svitávečtí s bezchybným německým Obernfeldem, který byl „papírově“ jasně nejsilnějším týmem turnaje. I s tímto týmem dokázali hrát vyrovnanou partii a rozhodly až poslední okamžiky zápasu. Tento semifinálový zápas skončil v poměru 4:7.

K zápasu o třetí místo nastoupili hráči Svitávky proti rakouskému Dornbirnu 2. Po skvělém nástupu, kde rychle vedli v poměru 3:0 a vybudovali si tak pohodlný náskok, dokázali dovést zápas k vítězství v poměru 8:4 a získat tak pomyslné bronzové medaile.

Po skvělém výsledku na podzimním soutěžním kole Světového Poháru se tak jedná o další skvělý výsledek této dvojice na mezinárodním poli.

Foto : Nadine Klar ( Německo )Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Autor příspěvku

Poslední články

Rozhovory

Aktuální výsledky

Übersetzen / Translate / Přeložit »