V prvním předkole kategorie U23 zvítězil tým Sokola Zlín – Prštné.

Übersetzen / Translate / Přeložit

V sobotu 12. února se v Brně uskutečnilo první ze dvou předkol kategorie U23.
Letošní sezóna této věkové kategorie bude letos čítat celkem soutěžních turnajů. Ve dvou předkolech nastoupí 10 týmů, z nichž 5 postoupí do další fáze. V té je doplní dva týmy , které v původním složení získaly medailová umístění na MČR v roce 2021.
Těmito týmy jsou Sokol Šitbořice ( Martin Drabálek / Štěpán Urbánek ) a kombinovaný tým Svitávka – Praha ( Jan Hrdlička / Jan Kripner ).

Těchto 7 týmů se pak utká ve dvou soutěžních kolech a po jejich odehrání postoupí prvních 5 týmů na finále Mistrovství České republiky, kde budou bojovat o titul a o jedno, nebo dvě reprezentační místa na Mistrovství Evropy U23.

První předkolo nehrál tým Olomouce, který se omluvil z důvodu nemoci. Zbylých 9 týmů tak soupeřilo ve dvou skupinách. 7 týmů startovního pole bylo věkově tvořeno hráči juniorské kategorie. Jasným favoritem tohoto turnaje byl tým Sokola Zlín – Prštné 1 ( Tomáš Horák / Radek Adam ). Svoji roli favoritů tento tým, hrající první ligu kategorii Elite, potvrdil a v turnaji zvítězil. O převaze znatelně nejstarších hráčů sobotního turnaje svědčily i výsledky v semifinálovém a finálovém utkání. Nejprve v semifinále proti Chrastavě zvítězili 12:2 a poté ve finále proti podstatně mladším oddílovým kolegům hrajícím za Sokol Zlín – Prštné 3 ( Vojtěch a Jáchym Baxovi ) v poměru 11:0.
Pro mladý tým v bratrském složení , který se bude letos jistě soustředit hlavně na juniorskou soutěž, je druhé místo v tomto předkole jistě skvělým výsledkem.
Na třetím místě skončili hráči týmu MO Svitávka ( David Petr / Michal Musil ) , kteří prvně vyhráli svoji skupinu, ale poté v juniorském klání těsně prohráli proti týmu ze Zlína. V zápase o třetí místo si pak spravili chuť, když tým Spartaktu Chrastava ( Petr Málek / Matěj Rožec ) porazili v poměru 11:2.

V prvním kole pak tyto první tři týmy na pomyslných pěti postupových místech doplnil právě tým Spartaku Chrastava a třetí zlínský tým.

Na šestém až devátém místě se umístily týmy Spartaku Přerov, kombinovaný tým Brno – Svitávka , Sokol Šitbořice a dvojice z Chodska.
Na posledním, desátém místě, se umístil tým Mila Olomouc, který se bohužel turnaje nemohl zúčastnit a nastoupí tak zřejmě až ve druhém předkole.

Druhé předkolo kategorie U23 se uskuteční dne 2. dubna v severočeské Chrastavě.

Autor příspěvku

Poslední články

Rozhovory

Aktuální výsledky

Übersetzen / Translate / Přeložit »