Junioři ze Svitávky zvítězili i ve třetím nominačním turnaji a v letošní sezóně zatím neprohráli.

Übersetzen / Translate / Přeložit

V západočeském Chodově se v sobotu 9.4. uskutečnilo 3. kolo I. ligy juniorů pro rok 2022.

Z původně přihlášených sedmi týmů se z důvodu nemoci a zranění zúčastnily pouze čtyři celky.

Jednalo se také o třetí nominační turnaj na letošní Mistrovství Evropy ze čtyř. Posledním nominačním turnajem bude již pouze samotné Mistrovství ČR v kolové, které se uskuteční dne 30. dubna ve Svitávce na které postoupí prvních 6 týmů.

Právě obhájci titulu v této věkové kategorii z minulého roku, hráči MO Svitávky ( David Petr / Michal Musil ) , patří spolu s týmem Sokola Zlín – Prštné ( Vojtěch a Jáchym Baxovi ) k největším favoritům letošního ročníku.
Tuto svoji pozici potvrdily oba týmy na všech dosud odehraných soutěžních kolech kde se umístily na prvních dvou příčkách.

Šťastnějším týmem je svitávecká dvojice, která dokázala na všech turnajích zvítězit a zajistit si tak tříbodový náskok v kvalifikaci pro start na letošním Mistrovství Evropy. Tam právě Musil s Davidem startovali v minulém roce poprvé. Pokud se jim podaří udělat poslední krok a budou Českou Republiku opět reprezentovat, budou mít šanci na vylepšení svého umístění. V roce 2021 získali 4. místo.

O třetí příčku se dle výsledků na dosud odehraných turnajích utká tým Spartaku Chrastava s týmem Šitbořic. Tým Chrastavy na třetím kole nestartoval. Tým Sokola Šitbořice předvedl dobré výkony a umístil se tentokrát na třetím místě. Poslední, čtvrtou příčku, obsadil domácí tým SK Chodsko.

Vyvrcholení tuzemské juniorské sezóny tak definitivně rozhodne o reprezentantech pro letošní Mistrovství Evropy, které se uskuteční v květnu ve švýcarském Schaffhausenu. Druhý tým celkového pořadí doprovodí první tým jako náhradník.

Mistrovství ČR se uskuteční ve Svitávce a souboje budou probíhat společně v obou cyklistických disciplínách sálové cyklistiky , tedy v kolové i krasojízdě.Plakát na akci :

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Autor příspěvku

Poslední články

Rozhovory

Aktuální výsledky

Übersetzen / Translate / Přeložit »