Shrnutí první poloviny sezóny 2022

Übersetzen / Translate / Přeložit

Sezóna 2022 se narozdíl od té minulé mohla rozběhnout bez jakýchkoliv omezení. Všechny soutěže tak od začátku roku probíhají dle naplánovaného kalendáře a všichni hráči i pořadatelé věří, že se situace na podzim nezmění.

Níže přinášíme shrnutí první poloviny letošní sezóny. Výsledky jsou rozděleny podle věkových kategorií a následně podle úrovně soutěží. Spousta soutěží je již odehraných. Některé soutěže však čeká ještě druhá polovina.

ŽÁCI

Narozdíl od minulého roku mohla být kategorie žáků , tedy hráčů do 15 let , odehrána v plném rozsahu a tak již v první polovině roku byly rozdány medaile na dvou vrcholných akcích této věkové kategorie.

ČESKÝ POHÁR ŽÁKŮ

Finále Českého Poháru se uskutečnilo 4. června ve Zlíně a startovalo v něm osm nejlepších mládežnických dvojic. Největšími favority letošního ročníků žákovské kategorie byly týmy Sokola Zlín, Favoritu Brno a také západočeský tým Chodska.
Tyto tři týmy potvrdily svojí roli favoritů a umístili se na prvních třech místech.
Bez ztráty jediného bodu a se suverénním skóre 32:2 zvítězil ve finále Českého Poháru tým Zlína ve složení Richard Baxa a Kryštof Struhař. Na druhém místě se umístil tým Favoritu Brno a stupně vítězů uzavřel tým Chodska.

MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY ŽÁKŮ

Boje o mistrovský titul v žákovské kategorii se uskutečnili 11. června a pořadatelem byl brněnský Favorit.
I zde se opět předpokládaly boje na prvních třech místech mezi týmy Zlína, Brna a Chodska. Tentokrát však o bronzových medailistech, ale také o samotném vítězi a nových mistrech české republiky musely rozhodnout kvůli bodové rovnosti dodatečné zápasy.
Zápas o 3. místo svedl tým Chodska proti týmu Nezamyslic. V tomto vyrovnaném a opatrném utkání padla pouze jediná branka, kterou vstřelil tým Chodska a která znamenala pro západočeský tým skvělé bronzové medaile. Nezamyslice tak skončili na čtvrtém místě.
Finálový zápas o zisk titulu svedly týmy Sokola Zlín a domácího Favoritu Brno. Ani dodatečný zápas ale neurčil vítěze, když skončil remízou 1:1. Na řadu tak přišel penaltový rozstřel a v něm bylo šťastnější domácí družstvo Favoritu Brno. Mistry republiky se tak pro rok 2022 stali Jan Belán s Michalem Knoflíčkem.

JUNIOŘI

Také juniorská sezóna , tedy sezóna hráčů do 19 let , je již letos úspešně za námi.
Sezóna čítala 3 nominační turnaje a finále MČR.
Největšími favority letošní sezóny byly týmy Svitávky a Zlína.
Ve všech třech kvalifikačních utkáních zvítězila dvojice Svitávky ve složení ( David Petr / Michal Musil ) nad bratrskou dvojicí ( Vojtěch a Jáchym Baxovi ) ze Zlína.
Do finálového turnaje si tak svitávečtí přinesli tříbodový náskok v celkové kvalifikaci na vrchol juniorské sezóny, Mistrovství Evropy juniorů, které se v letošním roce konalo ve švýcarském Schaffhausenu.

MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY JUNIORŮ

Vrchol tuzemské juniorské sezóny se uskutečnil 30. dubna ve Svitávce. Mistrovství bylo společné pro kolovou i krasojízdu. Nejlepší juniorští hráči kolové letošní sezóny a nejlepší juniorští závodníci a závodnice bojovali o zisk mistrovských dresů a o umístění na stupních vítězů.
6 nejlepších týmů bojovalo ve dvou skupinách o postup do semifinále. Do toho se podařilo probojovat oběma favoritům letošní sezóny, i když jim to tentokrát ostatní týmy vůbec nenechali zadarmo. Nechybělo mnoho, aby se ani jeden z favoritů do finálové čtveřice nedostal. Tak dobře byly papírově slabší týmy připraveny.
Nakonec si ale Svitávka i Zlín postup pohlídali a po napínavých semfinálových zápasech postoupili až do finále. Tam se utkali o titulu letošního mistra ČR.
V dramatickém a atraktivním finálovém utkání tentokrát zvítězil tým Zlína v poměru 2:1.
Vojtěch a Jáchym Baxovi tak získali letošní titul v kategorii juniorů.

V celkové kvalifikaci na Mistrovství Evropy však díky velkému náskoku z nominačních kol zvítězili David Petr s Michalem Musilem ze Svitávky a mohli se tak těšit na svoje druhé vystoupení na této vrcholné akci evropského měřítka.

Konečné pořadí Mistrovství České republiky juniorů 2022

MISTROVSTVÍ EVROPY JUNIORŮ
Společně mistrovství Evropy v sálové cyklistice ( kolová , krasojízda ) se uskutečnilo po roce opět ve Švýcarsku. Tentokrát byl pořadatelem oddíl Schaffhausenu. Naši reprezentanti David Petr a Michal Musil startovali na mistrovství Evropy již podruhé. Při jejich premiéře v roce 2021 jim těsně unikly stupně vítězů, když skončili na nepopulárním čtvrtém místě.
Letos tak jeli napravit svůj výsledek a pokusit se o zisk medailí.
Tyto ambice naplnili skvěle, když v celém třídenním turnaji prohráli poprvé až v samotném finále. Po tom co v základní skupině skončili na druhém místě a poté zvítězili i v semifinálovém utkání proti Švýcarsku, nestačili pouze na německý výběr, kterému podlehli ve finále. Zaznamenali tak skvělý úspěch pro českou kolovou a získali stříbrné medaile.
Petr s Musilem pro Českou Republiku získali medaile po šesti letech. Naposledy to bylo v roce 2016 zásluhou Martina Drabálka s Filipem Váňou.
Stříbrné medaile získala Česká Republika naposledy před dlouhými 15 lety, kdy je vybojovali v roce 2007 také svitávečtí reprezentanti Lukáš Richter a Ladislav Dvořák.


Konečné výsledky Mistrovství Evropy juniorů 2022

U23

LIGA U23

Ve věkové kategorii do 23 let se před letní pauzou podařilo odehrát dvě nominační kola letošní Ligy U23.
První kolo se uskutečnilo 18. června v Přerově, druhé kolo pak hostila 9. července Svitávka. Obě nominační kola vyhrála dle očekávání favorizovaná dvojice ze Zlína. Bitva o umístění probíhala na druhém až čtvrtém místě mezi dalšími týmy Zlína a Svitávky.

Na prvním místě je tak s přehledem první tým Zlína ( Tomáš Horák / Radek Adam ) s plným počtem 15 nominačních bodů za dvě vítězství.
Na druhém místě je po dvou kolech tým letošních juniorských medailistů z mistrovství Evropy hrající za MO Svitávku ( David Petr / Michal Musil ) , kterému za druhé a třetí místo náleží 12 bodů. Se ztrátou jediného bodu je pak na průběžném třetím místě tým SC Svitávky ( Jan Hrdlička / Jan Kripner ) , kteří na prvních dvou kolech skončili na čtvrtém a druhém místě.
Se ztrátou dalších dvou nominačních bodů je pak na čtvrtém místě tým Sokola Zlín – Prštné 3 , který hraje v bratrském složení Vojtěch a Jáchym Baxovi.

Průběžný stav nominačních bodů U23


Finálový turnaj mistrovství České republiky tak nerozhodne pouze o držiteli titulu pro letošní rok , ale také o případném druhém reprezentujícím týmu na mistrovství Evropy této věkové kategorie. Získá-li Česká republika možnost vyslat na vrcholnou akci dvě družstva, budou mít dvě družstva Svitávky s dalším týmem Zlína určitě o co bojovat.

Mistrovství Evropy kategorie U23 se letos uskuteční dne 17. září v německém Hofenu.

ELITE

II. LIGA

II. liga byla letos odehrána již v prvních měsících roku.
7 týmů bojovalo o body do průběžného pořadí. První dva týmy ve II. lize postupují přímo do I. ligy a poslední dva naopak přímo sestupují do krajského přeboru pro následující sezónu.
První kolo se uskutečnilo hned v lednu, přesněji 22. ledna v Liberci. Na prvním kole zvítězil tým Spartaku Chrastava ( Tomáš Brodský / Daniel Fadrhonc ).
Druhé kolo hostila dne 5. března Olomouc. Na druhém soutěžním kole zvítězil tým Sokola Zlín – Prštné 4 ( Martin Struhař / Vendelín Helis ).
Třetí závěrečné kolo se konalo 9. dubna v Plzni. Na tomto posledním kole zvítězil opět tým Sokola Zlín – Prštné před týmem Chrastavy.

Po sečtení bodů ve všech odehraných kolech se na prvním místě o jediný bod umístil tým Spartaku Chrastava a postoupil tak pro rok 2023 do I. ligy. Právě tým Zlína, který zvítězil na dvou ze tří kol, obsadil druhé postupové místo.
Nejméně bodů měly naopak po odehrání soutěže týmy Lokomotivy Liberec a Startu Plzeň 2. Oba tyto týmy tak ze II. ligy sestupují a v roce 2023 budou o návrat zpět bojovat v krajském přeboru.

Konečné pořadí II. ligy 2022


I. LIGA

I druhá nejvyšší česká liga je již odehraná a jsou tak známy dva týmy postupující do Škoda Extraligy pro rok 2023.
Po třech soutěžních kolech zvítězil tým MO Svitávky 2 ( David Richtr / Jan Stibor ) , který v celkem 18 zápasech prohrál pouze jednou a čtyřikrát remizoval.
Na druhém místě skončil mladý tým Sokola Zlín – Prštné ( Tomáš Horák / Radek Adam ). Hráči Svitávky a Zlína tak v roce 2023 změří síly s nejlepšími českými týmy.

Střed tabulky a tedy třetí až páté místo si rozdělily týmy Sokola Šitbořice ( Marek Topolář / Miroslav Starý ) , Sokola Zlín – Prštné 2 ( Jan Krejčí / Radim Vavruša ) a Favoritu Brno 2 ( Patrik Krejčí / Michal Fryčar ).

Sestupujícími týmy z I. ligy do II. ligy byly letos na šestém a sedmém místě dvojice Favoritu Brno 3 ( Marek Krejčí / Dalibor Rožnik ) a Spartaku Přerov ( Filip Váňa / Libor Pánek ).

Konečné pořadí I. ligy 2022

ŠKODA Extraliga

Nejvyšší česká soutěž se letos opět odehraje v plném rozsahu a to se čtyřmi soutěžními koly a finále mistrovství České republiky.
V první polovině roku se podařilo odehrát dvě soutěžní kola. Tyto dvě kola také sloužila k tomu, aby určila startujícího na mistrovství Evropy kategorie Elite.

Na prvních dvou kolech si vedlo nejlépe družstvo Sokola Zlín – Prštné ( Ludvík Písek / Miroslav Gottfried ), které získalo na konci minulého roku pro svůj oddíl historicky první titul mistrů České republiky. Druhé a první místo přineslo zlínské dvojici průběžné celkové vedení. Na druhém místě je průběžně tým SC Svitávky ( Jiří Hrdlička / Jan Kripner ) , který na prvním kole zvítězil a na druhém kole po lehkém zaváhání skončil čtvrtý. Pomyslné stupně vítězů uzavírá průběžně tým Favoritu Brno ( Jan Havlíček / Robert Zvolánek ) , který reprezentoval Českou republiku na posledním mistrovství světa.
Střed tabulky patří týmům Startu Plzeň ( Ondřej Kydlíček / Josef Reindl ) a MO Svitávky ( Jiří Hrdlička ml. / Roman Staněk ). Tyto týmy svedou v dalších dvou kolech bitvu o postup na mistrovství ČR , kam postupují čtyři nejlepší týmy po odehrání základní hrací části.
Na aktuálně sestupových pozicích jsou týmy Sokola Šitbořice ( Martin Drabálek / Štěpán Urbánek ) a Primy Nezamyslice ( Petr a Martin Přikrylovi ).

SVĚTOVÝ POHÁR – 1. KOLO

První kolo letošního seriálu Světového Poháru se uskutečnilo 11. června v rakouském St. Pöltenu.
Česká republika v něm měla v desetičlenném startovním poli dvojí zastoupení. Nastoupily týmy Favoritu Brno ( Jan Havlíček / Robert Zvolánek ) a Sokola Zlín – Prštné ( Ludvík Písek / Miroslav Gottfried ).

Oba týmy dosáhly ve svojí skupině na třetí místo a boj o konečné páté místo tak svedly proti sobě. Ve vyrovnaném zápase měli nakonec těsně navrch hráči brněnského Favoritu , když zvítězili těsným výsledkem 6:5. Brno tak skončilo v turnaji na pátém místě a Zlín bral místo šesté.

Konečné pořadí prvního kola SP 2022 – St. Pölten

MISTROVSTVÍ EVROPY – ELITE

Evropský šampionát , který probíhá společně pro kolovou i krasojízdu , se letos uskutečnil netradičně v Maďarsku.
V daleké Nyiregyhaze tak o titul bojovali kromě šesti nejlepších evropských dvojic kolové také nejlepší krasojezdkyně a krasojezdci.
Českou republiku měl původně reprezentovat tým Sokola Zlín – Prštné, ten ale musel účast na této akci odmítnout z osobních důvodů. V průběžném pořadí druhý tým SC Svitávky také nemohl startovat, jelikož Janu Kripnerovi kolidoval šampionát s turnajem kategorie U23. Do boje byl tedy vyslán třetí tým průběžného pořadí, tým Favoritu Brno.

Po dobrém výkonu v prvním zápase proti Německu, který brněnské dvojici unikl jen těsně v poměru 2:3, přišly pak bohužel dvě prohry s týmy Švýcarska a Rakouska. K těmto prohrám se bohužel přidala ještě ztráta zápasu s Francií a poslední zápas a výhra nad jasně nejslabším Maďarskem již nestačily na postup do semifinále.
Česká republika tak na mistrovství Evropy brala páté místo.

Konečné pořadí Mistrovství Evropy 2022


Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Autor příspěvku

Poslední články

Rozhovory

Aktuální výsledky

Übersetzen / Translate / Přeložit »