Tým Favoritu Brno skončil na čtvrtém kole Světového poháru na pátém místě.

Übersetzen / Translate / Přeložit

Německý Hardt hostil v sobotu 24. září již čtvrté kolo seriálu Světového poháru.
V desetičlenném startovním poli reprezentoval Českou republiku tentokrát pouze jeden tým.

Favorit Brno ( Jan Havlíček / Robert Zvolánek ) nastoupil letos již potřetí. Jelikož hraje každý nominovaný tým čtyři soutěžní kola, čeká jej už pouze poslední kolo, které odehraje 15. října ve švýcarském St. Gallenu.

Ani tentokrát se bohužel nepodařilo postoupit do semifinále. Postup mezi nejlepší čtyři byl ale na tomto kole velmi blízko.

Ve skupinových zápasech získali brněnští hráči 5 bodů za jednu výhru a dvě remízy.
Jedna z remíz přišla hned v prvním zápase proti silnému německému Obernfeldu. Zápas skončil výsledkem 4:4.
Další dobrý výkon předvedli čeští reprezentanti ve druhém zápase proti dalšímu z favoritů ze švýcarského Pfungenu. V tomto zápase prohráli těsně 5:6.
Třetí zápas pak přinesl výhru nad mladým rakouským týmem ze Sulzu. Brno v něm zvítězilo v poměru 5:2.
Rozhodující byl poslední zápas s bratrským týmem francouzského Dorlisheimu. Zatímco Dorlisheimu stačilo v zápase uhrát remízu, brněnská dvojice musela v zápase zvítězit.
To se bohužel nepodařilo a remíza 5:5 znamenala postup týmu z Francie do semifinále a na naše hráče zbylo třetí místo ve skupině a boj o konečné páté místo.

Zápas o páté místo sehrál tým Brna proti belgickým reprezentantům , kteří se po dobrých výkonech ve svoji skupině umístili také na třetím místě.
Český tým šel v tomto zápase rychle do vedení 4:0. Po malém klopýtnutí a snížení belgického Beringenu na 4:2, potvrdil brněnský tým poslední brankou výhru v zápase. S výsledkem 5:2 tak získali konečné páté místo v turnaji.

Vítězem turnaje se po napínavém finále stal německý tým Steinu a druhý skončil švýcarský Pfungen.
Historického úspěchu se dočkala francouzská dvojice Dorlishiemu když Quentin a Mathias Seyfriedovi získali pro francouzskou kolovou poprvé v historii umístění na stupních vítězů v této prestižní soutěži Světového poháru.

Český tým doprovodil na turnaj také Martin Struhař ze Zlína, který se opět zúčastnil jako rozhodčí.

V průběžném pořadí patří po třech odehraných kolech Favoritu Brno 7. místo. Na 9. místě je pak průběžně tým Sokola Zlín.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Autor příspěvku

Poslední články

Rozhovory

Aktuální výsledky

Übersetzen / Translate / Přeložit »