Na tradičním turnaji Zlaté kolo v Praze zvítězil Hrdlička s Kripnerem.

Übersetzen / Translate / Přeložit

V sobotu 15. října se ve sportovní hale v Praze na Pankráci uskutečnil další ročník tradičního turnaje Zlaté kolo.
V turnaji nastoupilo oproti plánovaným šesti týmům nakonec týmů sedm.
Světový pohár, který se ve stejný den konal ve švýcarském St. Gallenu, bohužel neumožnil pozvání některých zahraničních týmů a tak byl sice turnaj mezinárodní, ale pouze s jednou zahraniční účastí. Šest českých týmů doplnil francouzský tým Dorlisheimu.

Těsně před začátkem turnaje přibyl do startovního pole jeden kombinovaný tým. „Domácí“ Petr Šístek nastoupil v improvizovaném složení s Davidem Petrem ze Svitávky.
Všech sedm týmů hrálo ale pouze část turnaje, když po třetím zápase odstoupil kvůli zranění tým Svitávky, který hrál vyjímečně v bratrském složení Jan a Jiří Hrdličkovi.

Do turnaje nastoupil jako největší favorit tým Svitávka/Praha ve složení Jiří Hrdlička / Jan Kripner. Stříbrní medailisté z nedávného mistrovství ČR svoji roli favoritů potvrdili , když v turnaji neztratili ani bod a zvítězili. Druhým favoritem byl tým Sokola Šitbořice, který hrál v letošní sezóně také nejvyšší českou ligu. V novém složení získala dvojice Marek Topolář / Martin Drabálek druhé místo v turnaji se ztrátou pěti bodů za jednu prohru a jednu remízu.
Na třetím místě uzavřel stupně vítězů prvoligový tým Spartaku Chrastava ve složení Daniel Fadrhonc / Tomáš Brodský, který získal v turnaji jedenáct bodů za 3 výhry a 2 remízy.

Na čtvrtém místě se pak umístil francouzský pár z dalekého Dorlisheimu, který přicestoval ve složení Florian Meyer / Lionel Schmidt. Tento tým získal v turnaji sedm bodů stejně jako kombinovaný tým Praha / Svitávka. O pořadí na čtvrtém a pátém místě rozhodlo skóre.
Na šestém místě skončil tým Plzně, který hrál také v improvizovaném složení, když zkušený Ondřej Kydlíček hrající Extraligu nastoupil po boku mladého Vítězslava Plha. Plzeňský tým získal v turnaji pouze 4 body za výhru a remízu.
Na posledním, sedmém místě, se pak umístil bratrský pár Jiří a Jan Hrdličkovi, kteří kvůli zranění ruky odstoupili z turnaje po třetím zápase.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Autor příspěvku

Poslední články

Rozhovory

Aktuální výsledky

Übersetzen / Translate / Přeložit »