Na třetím kole I. ligy juniorů zvítězila Svitávka. O reprezentantech pro mistrovství Evropy rozhodne až domácí šampionát.

Übersetzen / Translate / Přeložit

Ve Svitávce se v sobotu 25. března uskutečnilo třetí kolo juniorské I. ligy pro rok 2023.
Na turnaji mělo startovat sedm týmů, z nichž šest mělo postoupit do finále mistrovství České republiky. V předvečer turnaje ale byl tým Olomouce omluven a turnaj tak proběhl za účasti šesti týmů, které tak měly jistotu postupu na tuzemský šampionát.

Největší souboj se očekával na špičce tabulky mezi favority letošního ročníku. Kombinovaný tým Zlín / Brno ( Jáchym Baxa / Tadeáš Červík ) vedl po dvou odehraných kolech ve kterých zvítězil o dva nominační body. Byl tak v nejlepší výchozí pozici pro nominaci na letošní mistrovství Evropy juniorů , které naštěstí našlo svého pořadatele a uskuteční se ve dnech 19. – 20. května ve švýcarském Wallisellenu.
Na druhém místě byl před třetím soutěžním kolem tým MO Svitávky ( Michal Musil / Martin Konečný ) který měl poslední možnost jak zvrátit vývoj letošní sezóny a bojovat tak ještě o možnost reprezentace na vrcholné juniorské akci.
Do boje o prvenství v turnaji tentokrát zasáhnul také tým Sokola Šitbořice ( Dominik Šabata / Šimon Urbánek ) , který od začátku sezóny hájí průběžně třetí místo.
Čtveřici favoritů tradičně uzavíral tým SK Chodsko ( Martin Kobes / Jan Holar ) , který tentokrát předvedl velmi dobrý výkon a k velkému úspěchu v podobě umístění na stupních vítězů chybělo pouze pár branek a lepší skore.

Tým Zlín / Brno v turnaji dvakrát těsně prohrál s týmy Šitbořic ( 2:3 ) a Chodska ( 1:2 ). V ostatních utkáních již zvítězili a se 12 body pak skončili shodně s týmem Chodska. O umístění na třetím a čtvrtém místě rozhodovalo skóre a brankový rozdíl, který měl kombinovaný tým lepší a umístil se tak na třetím místě.

Domácí tým MO Svitávky zvítězil ve všech čtyřech utkáních a porážku utrpěl až v posledním utkání celého turnaje proti kombinovanému týmu ( 2:3 ) a v turnaji tak získal 15 bodů. S 15 body ale skončil také tým Sokola Šitbořice a i o prvním místě muselo rozhodnout lepší skóre a brankový rozdíl. Svitávka tak v turnaji zvítězila a Šitbořice skončily na druhém místě.

Změna nastala v celkovém pořadí kvalifikace o mistrovství Evropy , kde se Svitávka dostala na dělené první místo s kombinovaným týmem Zlín / Brno a srovnala tak manko za první dvě soutěžní kola.
O právo reprezentovat Českou republiku na evropském šampionátu juniorů se tak tyto dva týmy utkají v posledním turnaji a rozhodnout tak může jediné utkání.

Mistrovství České republiky v této věkové kategorii se uskuteční 22. dubna netradičně ve Frýdlantu nad Ostravicí spolu s krasojízdou.


Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Autor příspěvku

Poslední články

Rozhovory

Aktuální výsledky

Übersetzen / Translate / Přeložit »