Týmy ze Svitávky a Zlína byly úspěšné na světovém poháru. Získaly páté a šesté místo.

Übersetzen / Translate / Přeložit

V sobotu 15. dubna se ve východoněmeckém Sangerhausenu uskutečnilo druhé kolo letošního seriálu světového poháru.
Českou republiku reprezentovaly na tomto soutěžním kole dva týmy ze Svitávky a ze Zlína.
V desetičlenném startovním poli rozděleném do dvou skupin po pěti týmech se naši reprezentanti snažili o co nejlepší umístění.

SC Svitávka – Jiří Hrdlička / Jan Kripner
Tento tým hrál v tomto složení turnaj světového poháru vůbec poprvé. Turnaj začali těsnou porážkou 2:3 proti aktuálně prvnímu týmu Švýcarska z Altdorfu.
Ve druhém utkání pak musel přijmout vysokou porážku 3:12 od aktuálně nejlepšího německého týmu z Obernfeldu. Zde byl zápas rozhodnutý již po první minutě a bylo nemožné vysokou ztrátu dohnat.
Další dvě skupinová utkání již zvládli svitávečtí skvěle , když zvítězili nad francouzským Dorlisheimem vysoko s výsledkem 7:1 a podobným výsledkem 7:2 si poradili i s rakouským Sulzem. K postupu do semifinále tak nechybělo mnoho, ale nakonec s šesti body obsadila Svitávka třetí místo ve skupině a čekal ji tak zápas o konečné 5. místo.

Sokol Zlín – Tomáš Horák / Radek Adam
Mladý tým ze Zlína si v turnaji ze začátku vedl velmi dobře, když v prvním utkání překvapivě porazil třetí německý tým ze Schiefbahnu v poměru 2:0.
Ve druhém zápase bohatém na branky se pak zlínští hráči rozhodli znepříjemnit den aktuálním mistrům světa z rakouského Dornbirnu. Tato přestřelka skončila nakonec těsnou prohrou 8:9.
Ve třetím utkání pak narazili na tým pořadatelského oddílu hrajícího na divokou kartu. Proti Sangerhausenu bohužel prohráli těsně 4:5 a o konečném umístění ve skupině tak měl rozhodnout poslední zápas.
V něm se Zlín utkal se švýcarským Mosnangem a tento vyrovnaný zápas skončil remízou.
Shodný počet bodů tak po odehrání základní hrací části měl právě Zlín a Mosnang a o pořadí na třetím a čtvrtém místě musel rozhodnout penaltový rozstřel. V tom měli více štěstí zlínští hráči a v rozstřelu zvítězili 4:3.
Třetí místo ve skupině tak znamenalo , že se o konečné páté místo v turnaji utkají oba startující české týmy.

V posledním zápase o umístění zvítězila dvojice ze Svitávky v poměru 7:4 a skončila tak na konečném pátem místě. Tým Zlína skončil na místě šestém a pro oba české týmy je tak střed tabulky velmi dobrým výsledkem.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Autor příspěvku

Poslední články

Rozhovory

Aktuální výsledky

Übersetzen / Translate / Přeložit »