Třetí kolo Škoda Extraligy vyhrál tým MO Svitávky. Zvítězil tak v základní části sezóny a získal náskok v kvalifikaci na mistrovství světa.

Übersetzen / Translate / Přeložit

Ve sportovní hale ve Svitávce se v sobotu 29. dubna uskutečnilo poslední, třetí kolo letošní Škoda Extraligy.
7 týmů bojovalo o postup na mistrovství České republiky a důležité nominační body pro mistrovství Evropy a mistrovství světa.

Nejlépe si vedl tým MO Svitávky ( Jiří Hrdlička ml. / Roman Staněk ) , který potvrdil svoji dobrou letošní formu a po dvou druhých místech na prvním a druhém soutěžním kole získal tentokrát cenné vítězství v turnaji. Během turnaje v šesti utkáních ztratil body pouze ve dvou zápasech, které skončily remízou. Plný počet nominačních bodů znamená po odehrání tří soutěžních kol vítězství v soutěži a náskok tří bodů v kvalifikaci na mistrovství světa před týmem Favoritu Brno.
V kvalifikaci na letošní mistrovství Evropy, jehož pořádání je stále v řešení, tým Svitávky na základě součtu bodů zvítězil.

Tým Favoritu Brno ( Robert Zvolánek / Pavel Šmíd ) nastoupil do turnaje opět v jiném složení. Za stále zraněného Jana Havlíčka nastoupil tentokrát po boku Roberta Zvolánka zkušený Pavel Šmíd.
Favorit Brno na druhém kole na domácí půdě zvítězil a získal tak velký bodový příděl a na třetím kole se Brnu dařilo také velmi dobře, když v šesti utkáních ztratilo body pouze ve třech případech díky remíze. Favorit Brno si tak s přehledem zajistil postup na mistrovství ČR, na kterém bude letos poprvé namísto čtyř týmů startovat týmů pět.

SC Svitávka ( Jiří Hrdlička / Jan Kripner ) měla po zaváhání ve druhém kole jasný cíl. Dostat se na domácím turnaji zpět do čela tabulky. To se bohužel nepovedlo, když se stříbrným medailistům z minulého mistrovství České republiky příliš nedařilo. V turnaji získali pouze tři body za jednu výhru a umístili se až na šestém místě. Díky vítězství na prvním kole ale měl tým Svitávky dostatečný bodový náskok a tento výpadek si tak mohl dovolit. V konečném součtu po třech kolech obsadila SC Svitávka čtvrté místo a postoupila tak na domácí šampionát.

Sokol Zlín 2 ( Tomáš Horák / Radek Adam ) si na třetím kole stejně jako na druhém počínal ve své první extraligové sezóně velmi dobře. V šesti utkáních ztratil body za jednu prohru a jednu remízu a se třinácti body se tak umístil v turnaji na druhém místě. V celkovém pořadí se tak posunul ze čtvrtého místa na třetí a tím si také zajistil postup na mistrovství republiky.

Tým Startu Plzeň ( Ondřej Kydlíček / Josef Reindl ) bojoval na posledním soutěžním kole o udržení v soutěži. Se ziskem čtyř bodů za výhru a remízu nakonec v turnaji obsadil páté místo a v součtu bodů po třech kolech pak uhájil setrvání v soutěži pro příští rok i postup na mistrovství České republiky , které plzeňský oddíl bude pořádat.

Těsně za Plzní pak skončil druhý zlínský tým Sokol Zlín 1 ( Ludvík Písek / Vojtěch Baxa ) , který se na třetím kole musel v polovině turnaje vypořádat se zraněním Ludvíka Píska. Turnaj za něj dohrál náhradník Jan Krejčí a se ziskem tří bodů na něm obsadil zlínský tým poslední, sedmé místo. O jediný bod v konečném součtu se tak umístil na šestém sestupovém místě za Plzní a v roce 2024 nastoupí tento tým v I. lize.

Posledním týmem letošního sedmičlenného pole byl třetí tým Svitávky. MO Svitávka 2 ( David Richtr / Jan Stibor ) na prvních dvou kolech obsadila v obou případech poslední, sedmé místo. I když v posledním kole velmi trápil všechny svoje soupeře a získal velmi dobrých deset bodů a čtvrté místo v turnaji, součet bodů za tři kola bohužel nestačil na jiné, než poslední sedmé místo a tým MO Svitávky 2 je tak druhým sestupujícím.


Mistrovství České republiky se uskuteční 1. července v Plzni a budou na ní startovat následující týmy :
MO Svitávka 1
Favorit Brno
Sokol Zlín 2
SC Svitávka
Start Plzeň

FOTO : Petr Nečas
Odkaz na celou fotogalerii : https://www.uschovna.cz/zasilka/JQCU6Z6WV46NPTRF-UWI/

Autor příspěvku

Poslední články

Rozhovory

Aktuální výsledky

Übersetzen / Translate / Přeložit »