Juniorská reprezentace přivezla z mistrovství Evropy tři bronzové medaile. Jednu z nich vybojovali hráči kolové.

Übersetzen / Translate / Přeložit

Ve švýcarském Wallisellenu se o víkendu 19. – 20. května uskutečnil vrchol letošní juniorské sezóny, tedy věkové kategorie do 19 let.
Mistrovství Evropy této kategorie hostilo Švýcarsko stejně jako v minulém roce.
Právě v minulém roce se českým reprezentantům v kolové podařilo získat po 17 letech stříbrné medaile pro Českou republiku.
Letošní reprezentanti tak jeli na turnaj s cílem navázat na loňský úspěch a bojovat o medailové umístění. Spolu s hráči kolové na mistrovství cestovali také nejlepší závodnice a závodníci v krasojízdě.

KOLOVÁ

Letošní juniorská sezóna kolové nabídla vyrovnaný boj prvních tří týmů. Po skončení kvalifikace se ale nakonec radoval kombinovaný tým Brno / Zlín ve složení Tadeáš Červík a Jáchym Baxa, který získal i titul mistrů české republiky a vybojoval si tak právo startu na této prestižní mezinárodní akci. Jako náhradní tým je na evropský šampionát doprovodila dvojice Michal Musil s Martinem Konečným ze Svitávky, kteří skončili v kvalifikaci druzí.

Turnaj začal v pátek odpoledne prvním utkáním českého výběru proti mladému týmu Rakouska. V tomto prvním utkání zvládl český tým zvítězit 4:1.
Ve druhém skupinovém utkání získali naši hráči jeden bod za remízu s týmem Belgie a v následném zápase se Švýcarskem vybojovali další tři body za výhru 3:2.
Zápas proti hlavnímu favoritovi turnaje z Německa skončil prohrou 3:6. V dalším zápase si ale česká dvojice spravila chuť , když zvítězila vysoko 11:1 nad výběrem Francie.
Po odehrání základní skupiny tak patřilo českému týmu velmi dobré druhé místo s deseti získanými body a bylo jasné, že v semifinále nastoupí proti rakouskému týmu.

Opatrná hra v semifinále skončila po odehrání základní hrací doby nerozhodně v poměru 2:2 a na řadu tak přišel penaltový rozstřel.
V něm bylo šťastnějším týmem Rakousko, které zvítězilo 5:4 a mohlo se tak radovat z nečekaného postupu do finále. Český tým se tak musel připravit na boj o bronzové medaile proti Švýcarsku, které bylo ve druhém semifinálovém utkání deklasováno německou dvojicí.

I zápas o bronz se nesl spíše v obranném duchu a o vítězi bylo rozhodnuto až v posledních okamžicích utkání , kdy náš tým využil švýcarskou chybu a zvítězil 3:2 a tím si zajistil zisk bronzových medailí. Česká republika tak opět získala medaile na tomto prestižním turnaji a ukázala, že spolu s německy mluvícími zeměmi patří stále k největším favoritům.
KRASOJÍZDA

Někteří čeští závodníci a závodnice startovali na vrcholné juniorské akci poprvé.
Všichni startující ale zaslouží velkou pochvalu za přístup k reprezentaci a za čisté provedení svých soutěžních jízd.

Krasojízda získala letos na mistrovství Evropy dvě bronzové medaile a to sice v kategoriích dvojic – juniorek a v kategorii dvojic – open.
Hezkou jízdu s minimem chyb ale zajeli také jednotlivci jak v juniorech, tak juniorkách.


Výsledky českých juniorských závodníků a závodnic níže :
Dvojice:

Junioři:

1. Německo 136,66, 2. Švýcarsko 79,95, 3. ČR (Blažek, Šín) 63,27.

Juniorky:

1. Německo 124,84, 2. Švýcarsko 79,90, 3. ČR (Tůmová, Cikánková) 60,05.

Jednotlivci:

Junioři:

1. Stark 184,80, 2. Weber (oba Něm.) 181,83, 3. Göbelbecker (Švýc.) 105,74, 4.

Nečas 93,06, …6. Blažek (oba ČR) 75,22.

Juniorky:

1 Reichleová 153,82, 2. Heinritziová (obě Něm.) 148,65, 3. Hotzová (Švýc.) 147,58, …5. Vosičková 99,38, 6. Tůmová (obě ČR) 88,16.


Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Autor příspěvku

Poslední články

Rozhovory

Aktuální výsledky

Übersetzen / Translate / Přeložit »