2. a 6. místo pro české týmy na světovém poháru v německém Hähnleinu

Übersetzen / Translate / Přeložit

V pořadí čtvrtý závod světového poháru v kolové se uskutečnil v německém Hähnleinu a Česká republika měla dvojnásobné zastoupení. Radek Adam, Tomáš Horák (oddílová příslušnost Zlín) chtěli navázat na úspěšné vystoupení na MS ve Skotsku a pro druhou českou dvojici Ondřej Kydlíček, Josef Reindl (oddílová příslušnost Plzeň) to bylo letošní první vystoupení v soutěži světového poháru.

K prvnímu utkání nastoupila dvojice R. Adam, T. Horák proti francouzské dvojici Quentin Seyfried / Mathias Seyfried a do vedení poslal český tým Radek. Francouzi nenechali český tým odskočit, srovnali stav na 1:1 a i když po rohovém úderu naši hráči šli do vedení, v poločase byl stav 2:2. Rovněž druhá půle utkání byla herně vyrovnaná a utkání skončilo remízou 3:3.

Soupeřem českého týmu v dalším utkání byli úřadující mistři světa z Glasgow Andre Kopp / Raphael Kopp. Vstup do utkání se povedl našim hráčům, kteří si postupně vybudovali vedení 3:0, ale německý tým minutu před půlí snížil na 3:2. Střela Radka k přední tyči přinesla dvoubrankový náskok a v polovině poločasu vedení 4:2 pro naše barvy. Do druhého poločasu lépe vstoupil soupeř a hned na začátku snížil na rozdíl jedné branky a po ošetřování Radka (rameno) z rohového úderu srovnal německý tým stav skóre na konečný výsledek 4:4.

Souboj s japonskou Osakou byl jednoznačnou záležitostí naší dvojice, když v polovině utkání vedl český tým 4:0 a konečný stav utkání byl 10:0.

V poslednímu utkání čekal český tým rakouský Dornbirn 2 a opět to bylo utkání bohaté na góly, přičemž o gólovou nadílku se postarali především naši hráči. Poločas utkání skončil 6:1 pro český tým a když útočná hra pokračovala i v druhé půli, naši hráči slavili vysoké vítězství 10:4.

Semifinálovým soupeřem českého týmu byl Schiefbahn, zkušený a technicky velmi vyspělý německý tým. Český tým hrál ze zajištěné obrany a ujal se vedení po krásné střele Radka do zadního růžku soupeřovy branky. V polovině utkání vedl český tým 2:1, když autorem branky byl opět Radek. V druhém poločase proměnil český tým dvě útočné akce a soupeř stihl pouze korigovat na rozdíl gólu. Vítězství po český tým v poměru 4:3 a postup do finále.

Ve finále SP nastoupil náš tým proti dvojici Schnetzer, Feurstein, když rakouský tým byl jednoznačně lepší a zvítězil v poměru 12:3.

————————————————————————————————————————————-

Druhý český tým O. Kydlíček, J. Reindl v prvním zápase narazil na Schiefbahn a v poločase byl stav 4:0 pro německý tým. V druhé půli se střelecky prosadili rovněž hráči Plzně, dvě vstřelené branky však na vítězství nestačili a německý tým zvítězil v poměru 5:2.

Rakouský Dornbirn, bronzový tým z MS v Glasgow, byl dalším soupeřem plzeňské dvojice, která do 3. minuty prvního poločasu držela nerozhodný stav 1:1. Soupeř se postupně dostal do střelecké pohody a po poločase 4:1, pro rakouský tým, skončilo utkání vítězstvím Dornbirnu v poměru 10:2.

Ve třetím utkání dvojice Kydlíček, Reindl proti domácímu týmu Hähnleinu a průběh první půle byl plně v režii plzeňských hráčů, kteří se dostali do vedení 3:0. Druhá půle již byla vyrovnaná, německý tým se jednou gólově prosadil, ale hráči Plzně kontrolovali průběh hry a zvítězili 3:1.

V závěrečném utkání ve skupině nastoupila Plzeň proti švýcarskému týmu z Winterthuru a v poločase vedla 2:1. V druhé půli soupeř srovnal stav utkání na 2:2, ale z následného protiútoku šla Plzeň opět do vedení a v dalším průběhu si již vedení pohlídala a zvítězila v poměru 5:3.

V souboji o 5. místo hráči Plzně podlehli francouzskému Dorlisheimu 0:3 a v konečném pořadí obsadili 6. místo.

Autor příspěvku

Poslední články

Rozhovory

Aktuální výsledky

Übersetzen / Translate / Přeložit »