Junioři bojovali ve kvalifikaci o I. ligu 2022. Svitávka postupuje přímo.

Übersetzen / Translate / Přeložit

Víkend 6. a 7. listopadu patřil juniorské kolové. Na tradičním dvojturnaji na severu Čech se v sobotu a v neděli utkalo celkem deset týmů o šest postupových pozic do I. ligy 2022.

Juniorská soutěž je v posledních dvou letech rozdělena dle výkonnosti týmů na I. a II. ligu.

První tři týmy minulé sezóny mají výsadu přímého postupu do I. ligy pro další rok. Tento rok ale mohla tuto výsadu využít pouze dvojice ze Svitávky ve složení David Petr / Michal Musil, kteří v letošní sezóně zvítězili na domácím šampionátu. Druhý tým minulé sezóně bude letos startovat v novém složení a třetí tým již v soutěži nemůže startovat z důvodu vysokého věku jednoho z hráčů.

Pro sedmičlenné startovní pole se tak k týmu Svitávky muselo kvalifikovat ještě dalších šest dvojic.

I. kvalifikační kolo v Chrastavě

Do prvního turnaje nastoupilo všech 10 týmů. V turnaji dle klíče světového poháru, kde proti sobě týmy nastoupily ve dvou skupinách po pěti týmech nakonec do semifinálových bojů postoupily týmy Zlína , kombinovaný tým Svitávka / Brno , domácí Spartak Chrastava a Sokol Šitbořice.

Právě první dva jmenovaní se utkali ve finále, ve kterém zvítězil tým Sokola Zlín – Prštné v bratrské sestavě ( Vojtěch a Jáchym Baxovi ) nad nově složenou kombinovanou dvojicí ze Svitávky a Brna ve složení ( Martin Konečný / Tadeáš Červík ) výsledkem 3:0. Tyto dva týmy si tak zajistily postup do I. ligy pro sezónu 2022.
V boji o bronz a o třetí postupové místo na sebe narazily týmy domácí Chrastavy ( Lukáš Pospíšil / Petr Málek ) a Sokola Šitbořice ( Dominik Šabata / Šimon Urbánek ). Na konci tohoto utkání byli šťastnější hráči Chrastavy, kteří zvítězili výsledkem 4:2.

Postupující týmy z 1. kola Kvalifikace o I. ligu :
1) Sokol Zlín – Prštné
2) Svitávka / Brno
3) Spartak Chrastava

II. kvalifikační kolo v Liberci


Šitbořičtí hráči, kterým těsně uniknul přímý postup z prvního kola kvalifikace měli druhý den ještě jeden opravný pokus. Ten využili téměř bezchybně a s jednou remízou v sedmičleném startovním poli ve druhém turnaji zvítězili.

Dalším postupujícím týmem byl kombinovaný tým Chodsko / Plzeň ve složení ( Martin Kobeš / Vítězslav Plh ) , který ve druhém turnaji ztratil také pouze 2 body za jednu remízu.
Sedm nejlepších juniorských týmů uzavírá tým Spartaku Přerov ( Tomáš Karas / Denis Bubeník ) , kteří skončili v turnaji třetí se ztrátou 6 bodů za dvě prohry.Sezóna I. ligy začne až v roce 2022 a vyvrcholí opět tuzemským šampionátem. Vítěz kvalifikace poté bude Českou republiku reprezentovat na Mistrovství Evropy Juniorů.

Ve II. lize juniorů budou startovat tato družstva :

MILO Olomouc 2
Pankrác Praha
Favorit Brno
START Plzeň
Sokol Šitbořice 2     z důvodu nemoci nestartovali v kvalifikace
MILO Olomouc 1   

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Autor příspěvku

Poslední články

Rozhovory

Aktuální výsledky

Übersetzen / Translate / Přeložit »