Svitávka slaví třetí místo na Světovém poháru i postup do finále. Tým Favoritu Brno osmý.

Übersetzen / Translate / Přeložit

13. listopadu se ve švýcarském Altdorfu uskutečnilo poslední kolo letošního seriálu Světového poháru.
Letošní ročník byl kvůli nevlídné epidemiologické situaci, která převládala v celé Evropě v jarních měsících, bohužel zkrácen. Každý nominovaný tým tak odehrál pouze dvě soutěžní kola, oproti běžným čtyřem.

Česká republika měla v letošním ročníku Světového poháru trojí zastoupení :
SC Svitávka ( Jiří Hrdlička / Pavel Loskot ) , vítěz sezóny 2020, který přenechal účast na turnajích týmu Favoritu Brno ( Jan Havlíček / Robert Zvolánek )
Sokol Zlín – Prštné ( Ludvík Písek / Miroslav Gottfried )
MO Svitávka ( Jiří Hrdlička ml. / Roman Staněk )

Na poslední kolo do Švýcarska odcestovali 2 české týmy a to sice týmy Favoritu Brno a MO Svitávky.
Tým Svitávky skončil na prvním kole v dubnu v rakouském Dornbirnu na osmém místě. Favorit Brno pak při svém prvním startu na druhém kole v belgickém Beringenu skončil na místě devátém.

České týmy nastoupily do turnaje rozděleni do skupin následovně :

Favorit Brno se v prvním zápase utkal s mladým domácím týmem startujícím na divokou kartu. Tým, který na letošním Mistrovství Evropy U23 obsadil 2. místo hrál před domácím publikem velmi solidně a brněnští hráči z tohoto zápasu vytěžili 1 bod za remízu 4:4.
Ve druhém zápase podlehli skvěle hrajícímu týmu z německého Steinu vysoko 1:7.
Třetí skupinový zápas proti švýcarskému Mosnangu již zvládli o poznání lépe a v napínavém zápase získali opět 1 bod za další remízu.
I v posledním zápase proti druhému týmu rakouského Dornbirnu bylo skóre nerozhodně 4:4.

Favorit Brno tak ve čtyřech zápasech jednou prohrál a třikrát remizoval, za což získal celkem 3 body. Ty ale nestačily na lepší než čtvrté místo ve skupině a bylo tak jasné, že si brněnský tým zahraje o konečné 7. místo proti čtvrtému týmu druhé skupiny. Právě čtvrtým týmem byl belgický Beringen. Oba týmy se naposledy setkaly před dvěma týdny na mistrovství světa ve Stuttgartu. Tam čeští reprezentanti zvítězili v poměru 5:2. Tentokrát byl ale v zápase o umístění šťastnějším týmem Beringen. Ten v zápase velmi bohatém na góly zvítězil v poměru 8:7. Favorit Brno tak na turnaji skončil na osmé pozici. Součet bodů po dvou odehraných kolech tohoto seriálu přinesl brněnskému týmu 12. místo.


MO Svitávka se v prvním skupinovém zápase utkala s německým Obernfeldem, druhým nejlepším německým týmem uplynulé sezóny a pozdějším vítězem celého turnaje. V tomto zápase přišla jasná porážka 4:10.
V dalších třech zápasech už ale mladý tým Svitávky neprohrál. Ve druhém zápase zvládl skvěle bitvu proti belgickým reprezentantům z Beringenu a zvítězil 6:4.
Ve třetím zápase proti rakouskému St. Pöltenu svitávečtí brzy prohrávali o dva góly. Zvládli ale vývoj zápasu otočit a zvítězili poněkud s přehledem v poměru 7:3.
Poslední skupinový zápas proti domácímu týmu Altdorfu byl klíčový, jelikož se hrálo o postup do semifinále, který by byl pro Svitávku senzací. Tento velmi vyrovnaný zápas neměl svého vítěze a skončil remízou 4:4.
O druhé místo ve skupině se tak dodatečně muselo bojovat v penaltovém rozstřelu. Díky skvělým zákrokům Romana Staňka, který vychytal několik trestných úderů po sobě Svitávka senzačně zvítězila a zajistila si místo v semifinále.
Vzhledem k papírovým předpokladům dalších tří týmů v semifinále mělo být čtvrté místo pro mladé hráče Svitávky maximem.
V semifinále nastoupili proti vítězi druhé skupiny , německému Steinu, který svoji skupinu vyhrál bez ztráty jediného bodu. Vývoj zápasu nebyl zdaleka tak jednoznačný jak se očekávalo a rozhodovalo se až v poslední minutě. Tam již ale soupeř využil svých zkušeností a Svitávka prohrála v poměru 3:6.

Bylo tak jasné že nastoupí k zápasu o bronz proti švýcarskému Mosnangu, druhému švýcarskému týmu letošní sezóny. Tento atraktivní zápas nabídnul velmi dobrou podívanou a byl také velmi bohatý na góly. Rozhodovalo se doslova v posledních vteřinách. Svitávce se podařilo skórovat pět vteřin před závěrečným hvizdem a získat tak na svoji stranu tento zápas vynikající konečný výsledek ve formě umístění na stupních vítězů.Na stupních vítězů se naposledy český tým umístil v květnu roku 2019 , když v německém Müchelnu na druhém místě skončil také tým Svitávky ( Jiří Hrdlička / Pavel Loskot ).

Pro Hrdličku mladšího se Staňkem znamená tento skvělý počin také postup do finále Světového poháru.
Do finále se probojuje 9 nejlepších týmů odehrané sezóny Světového poháru. Těchto 9 týmů doplní domácí pořádající tým. Svitávce se díky třetímu místu na druhém kole podařilo postoupit dokonce ze 7. místa a zařadila se tak v konečném pořadí za tu nejužší světovou špičku.
Naposledy stanul český tým ve finále Světového poháru v roce 2016. I tohle je tak skvělým úspěchem pro českou kolovou.
Finále Světového poháru se uskuteční v sobotu 27. listopadu ve východoněmeckém Grosskoschenu.

Celkové pořadí Světového poháru 2021 po 3 odehraných kolechDiskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Autor příspěvku

Poslední články

Rozhovory

Aktuální výsledky

Übersetzen / Translate / Přeložit »