Favorit Brno zvítězil na 3. kole II. ligy a má jistý postup. Druhý postupující bude znám po skončení vyšší soutěže.

Übersetzen / Translate / Přeložit

V sobotu 13. listopadu se v přerovské sokolovně konalo třetí a také poslední soutěžní kolo letošní II. ligy.
Favorité
tohoto turnaje byly týmy ze Zlína a z Brna , které měly oba před posledním kolem dobrý náskok na prvních dvou postupových pozicích.

V posledním kole zvítězil Favorit Brno 3 ( Marek Krejčí / Dalibor Rožník ) , který získal 10 bodů za tři výhry a jednu remízu. I přes to, že brněnská dvojice vyhrála dvě ze tří soutěžních kol, patří jim díky nepovedenému druhému kolu v celkovém pořadí druhá pozice za Sokolem Zlín – Prštné 4 ( Radek Adam / Vendelín Helis ).

Právě Zlín tentokrát skončil na třetím místě také s 10 body. Nemůže se ale ještě radovat z postupu do I. ligy, jelikož musí vyčkat na to jak dopadne poslední soutěžní kolo právě této vyšší soutěže.

Pravidla totiž říkají, že v jedné soutěži nesmí startovat více jak 2 týmy se stejnou oddílovou příslušností a jelikož Zlín již v I. lize jeden tým má ( Radim Vavruša / Jan Krejčí ) , a druhý tým jej příští rok doplní díky sestupu z Extraligy ( Martin Struhař / Tomáš Horák ) , musí nyní vítěz druhé ligy čekat jak vše v konečném součtu dopadne. V případě , že by prvoligový Zlín nepostoupil a zůstal v té samé soutěži i pro příští rok, zůstane Sokol Zlín – Prštné 4 ve II. lize a místo něj postoupí v konečném pořadí třetí tým , tedy Spartak Přerov ( Libor Pánek / Filip Váňa ).

Poněkud překvapivě dle vývoje prvních dvou odehraných kol se na druhém místě v turnaji umístil další tým Favoritu Brno ve složení ( David Burda / Břetislav Kotulán ) , který také získal solidních 10 bodů. V celkovém pořadí jim tento skvělý výsledek ale příliš nepomohl a v konečném součtu jim patří páté místo, které neznamená ani postup, ani sestup, ale setrvání ve II. lize.

Podobně je to také v případě týmu Lokomotivy Liberec ( Jiří Zeman / Jan Beneda ) , který se vždy umístil ve středu startovního pole a zajistil si tak konečné čtvrté místo a také setrvání ve II. lize.

Se II. ligou se loučí oba mladé týmy Svitávky , které většinu zápasů sice prohráli těsně, ale byli přetlačeni zkušenostmi podstatně starších hráčů. O návrat do této ligy se tak budou ucházet opět za rok.

Konečné pořadí II. ligy pro rok 2021Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Autor příspěvku

Poslední články

Rozhovory

Aktuální výsledky

Übersetzen / Translate / Přeložit »