České týmy mezi nejužší světovou špičkou ve finále SP. Svitávka na osmém místě, Zlín desátý.

Übersetzen / Translate / Přeložit

V sobotu 27. listopadu se ve východoněmeckém Großkoschenu uskutečnilo finále Světového poháru.
Zhoršující se epidemiologická situace v celé Evropě bohužel přinesla opět určitá omezení a zákazy. Nejhorším z nich jak pro hráče, tak pro pořadatele, byl zcela jistě zákaz diváků v hale. Turnaj tak namísto bouřlivé atmosféry, která bývá v Großkoschenu při turnaji zvykem, nabídnul spíše komornější průběh.

Na finálovém turnaji se mělo původně sejít 9 nejlepších týmů odehrané sezóny tohoto seriálu. Jako poslední měl startovní pole doplnit domácí tým hrající na „divokou kartu“. V konečném pořadí 8. a 9. tým ale do turnaje nenastoupil. Belgický pár se z turnaje s velkým předstihem omluvil a francouzský pár nemohl do turnaje zasáhnout z důvodu zranění jednoho z bratrů Seyfriedových.

Do turnaje tak byl nominován z 10. místa tým rakouského Dornbirnu 2 a jako 11. měl nastoupit další český tým Favoritu Brno. Ten ale bohužel pouhý týden před akcí vyřadilo ze hry onemocnění obou hráčů. Na řadu tak přišel další český tým Zlína, který po odehrání dvou soutěžních kol skončil na 12. místě.

Do turnaje tak nastoupily 2 české týmy. Spolu se Sokolem Zlín ( Ludvík Písek / Miroslav Gottfried ) také MO Svitávka ( Jiří Hrdlička ml. / Roman Staněk ), která se kvalifikovala do finále po skvělém 3. místě na předchozím kole a z dobrého 7. místa v konečném pořadí.

Letošní mistři České republiky ze Zlína začali turnaj porážkou 3:8 proti domácímu mladému týmu, který byl maximálně motivovaný předvést na domácím poli co nejlepší výkon. Bratři Lehmanovi hrající za německý Großkoschen získali v letošním roce německý titul v kategorii U23 a poté stříbrné medaile na evropském šampionátu této věkové kategorie.
Ve druhém vyrovnaném zápase přišla další porážka 4:7 proti německému Steinu 2 ( Michael Birkner / Robert Mlady ). Třetí skupinový zápas sehráli zlínští proti bronzovým medailistům z letošního mistrovství světa. Rakouská dvojice zvítězila poněkud jasným výsledkem 7:2.
V posledním zápase šlo zlínským o to, aby se ve skupině neumístili na posledním místě. Bohužel ani tento zápas nepřinesl body a soupeř ze švýcarského Mosnangu zvítězil v poměru 6:4. Zlín tak skončil na pátém místě, které znamenalo zápas o konečné 9. místo.
V tomto zápase nastoupili proti druhému týmu rakouského Dornbirnu. Vyrovnaný a opatrný zápas bohužel po uplynutí základní hrací doby skončil 1:1 a nepoznal vítěze. Zápas tak musel rozhodnout penaltový rozstřel. V tomto bohužel měli větší štěstí rakouští hráči a zvítězili 4:3.

Tým Svitávky dostal pro finálový turnaj přidělenou extrémně těžkou skupinu čítající letošní mistry světa z Německa, jejich náhradní tým a také vicemistry světa ze Švýcarska. Tuto silnou sestavu doplnil druhý rakouský tým Dornbirnu.
Hned v prvním zápase nastoupili svitávečtí k papírově nejhratelnějšímu zápasu skupiny proti Dornbirnu ( Pascal Fontain / Robert Rutkowski ). Tento zápas zvládli vyhrát v poměru 6:4 a zajistili si tak, že by ve skupině nemuseli skončit na posledním místě.
Další zápas proti nedávným mistrům světa z německého Steinu ( Gerhard a Bernd Mlady ) ale byl nad jejich síly. I když poločas nabízel vyrovnané skóre, ve druhé polovině využil protivník svých velkých zkušeností a dostal se do vedení. Tento zápas skončil jasným výsledkem 11:4 pro německou dvojici.
Třetím skupinovým zápasem byl zápas proti vicemistrům světa ze švýcarského Pfungenu ( Severin a Benjamin Waibelovi ). Tento zápas nabídnul vyrovnaný souboj bohatý na góly. V závěru zápasu se Pfungenu povedlo odskočit a zvítězit v poměru 11:8. Tento zápas byl ale velmi atraktivní a s trochou štěstí mohl reálně skončit alespoň remízou.
Poslední skupinový zápas proti německému Obernfeldu ( André a Raphael Koppovi ) byl rozhodnutý už po prvním poločase, kde si německý soupeř svojí dominantní hrou získal velký gólový náskok. V tomto jediném zápase se naši hráči vůbec nedokázali prosadit a museli přijmout vysokou porážku 4:12.
Čtvrté místo ve skupině znamenalo boj o konečné 7. místo. To svedli hráči Svitávky s německým Steinem 2. S tímto týmem se na posledním kole světového poháru utkali v semifinále a zápas měl i tentokrát velmi podobný vývoj. Velmi vyrovnaný zápas rozhodly až dvě chyby v závěru zápasu. Tento zápas získali hráči Steinu v poměru 7:4.

Letošní zkrácená sezóna tohoto prestižního seriálu, která čítala dvě soutěžní kola pro každý tým skončila nejšťastněji pro první tým rakouského Dornbirnu. Ten zvítězil jak v obou soutěžních kolech, tak ve finálovém turnaji a s plným počtem bodů tak dominantně zvítězil v celé soutězi.
Druhé místo patří aktuálním mistrům světa z německého Steinu a na třetí pozici skončili vicemistři ze švýcarského Pfungenu.Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Autor příspěvku

Poslední články

Rozhovory

Aktuální výsledky

Übersetzen / Translate / Přeložit »