Na prvním kole ligy U23 zvítězil největší favorit letošního ročníku ze Zlína.

Übersetzen / Translate / Přeložit

V přerovské sokolovně se v sobotu 18. června uskutečnilo první kolo letošní ligy kategorie U23.
V turnaji nastoupilo po omluvě týmu Spartak Chrastava celkem sedm dvojic. Ty soupeřily o zisk nominačních bodů pro reprezentaci na letošním mistrovství Evropy. V této kategorii čeká Česká republika na medaile již od roku 2018.

Největším favoritem letošního ročníku této soutěže je i vzhledem k věku obou hráčů tým Sokola Zlín 1 ( Tomáš Horák / Radek Adam ) , který zaznamenal skvělý výsledek i v elitní kategorii a pro rok 2023 postoupil do Škoda Extraligy.
Zlínská jednička v kategorii do 23 let svoji roli favorita potvrdila a v turnaji zvítězila s plným počtem bodů s jediným zaváháním proti letošním juniorským reprezentantům ze Svitávky.

Dalším dvěma favoritům a aspirantům na boj o druhé nominační místo se v turanji příliš nedařilo.
SC Svitávka ( Jan Hrdlička / Jan Kripner ) , kteří získali v minulém ročníku na mistrovství ČR bronzové medaile se nedařilo herně a dvojice se během celého turnaje nedokázala dostat do správného herního rytmu. Se 13 získanými body skončila Svitávka na konečném čtvrtém místě.

Další tým, který mohl pomýšlet na stupně vítězů byl zcela jistě tým Sokola Šitbořice ( Martin Drabálek / Štěpán Urbánek ). Šitbořický tým ale bohužel zastavilo vážné zranění jednoho z hráčů hned v prvním utkání dne. Hráči ale svůj boj nevzdali a s velkým handicapem dohráli celý turnaj. V součtu bohužel toto odhodlané snažení nestačilo na více než 7 bodů a konečné šesté místo. Šitbořice jsou tak bohužel ihned po prvním kole díky zásahu vyšší moci zřejmě ze hry o první dvě nominační místa.

Velkým překvapením byly na prvním soutěžním kole kategorie U23 výkony a výsledky dvou nejlepších juniorských týmů letošní sezóny. Čerství vicemistři Evropy reprezentující oddíl MO Svitávky ( Michal Musil / David Petr ) získali v turnaji 14 bodů a celkově se tak v turnaji umístili na druhém místě.
Stupně vítězů uzavřeli náhradníci z letošního mistrovství Evropy a letošní mistři České republiky, hráči Sokola Zlín 3 ( bratři Jáchym a Vojtěch Baxovi ) , kteří získali také 14 bodů.

Poslední ze tří startujících zlínských týmů získal 9 bodů a skončil na pátém místě. Poslední, sedmé místo, patřilo domácímu pořádajícímu týmu Spartaku Přerov.

Druhé kolo ligy U23 bude hostit 9. července Svitávka.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Autor příspěvku

Poslední články

Rozhovory

Aktuální výsledky

Übersetzen / Translate / Přeložit »