Čeští reprezentanti získali na mistrovství Evropy páté místo.

Übersetzen / Translate / Přeložit

18. června se v daleké maďarské Nyiregyháze uskutečnilo mistrovství Evropy kategorie Elite v sálové cyklistice.
O evropský titul tam tak kromě hráčů kolové bojovali také závodníci a závodnice v krasojízdě v mnoha kategoriích.

Kvalifikaci pro start na mistrovství Evropy vyhrál po dvou odehraných kolech Škoda Extraligy tým Sokola Zlín (Miroslav Gottfried / Ludvík Písek) Ten ale do Maďarska neodcestoval z osobních důvodů. Dalším v pořadí byl tedy tým SC Svitávky (Jiří Hrdlička / Jan Kripner). Ani tento tým ale nemohl na evropský šampionát odcestovat, jelikož nastala kolize s turnajem kategorie do 23 let, kterou hraje Jan Kripner s jiným spoluhráčem. Na řadě tak byl průběžně třetí tým letošní rozehrané sezóny, tedy tým Favoritu Brno ( Jan Havlíček / Robert Zvolánek ).

Brněnský tým odcestoval na dvoudenní turnaj s předstihem, aby stihnul ve čtvrtek po dlouhé cestě ještě využít tréninkového prostoru v dosud neznámém prostředí. V pátek pak na český tým čekaly čtyři utkání proti silným soupeřům z Německa, Rakouska, Švýcarska a slabší Francie. V sobotu byl očekáván poslední skupinový zápas s nejslabším týmem šestičlenného startovního pole, „domácím“ Maďarskem.

První byl na programu zápas s německým týmem, který nenastoupil v původní sestavě kvůli stálé indispozici jednoho z hráčů po úrazu na turnaji o prvním letošním víkendu. Proti silnému soupeři drželi naši hráči velmi dlouhou dobu krok. Poločas utkání skončil těsným výsledkem 0:1. Druhý poločas byl již na góly bohatější. Na konci zápasu však bohužel přišla chyba, která rozhodla o těsném výsledku 4:3 pro Německo.

Druhý zápas absolvovali brněnští hráči proti stříbrnému týmu z posledního mistrovství světa. Se Švýcarskem ale naši bohužel prohráli v poměru 1:4. Krátce po začátku utkání si soupeř vytvořil pohodlný náskok, který již do konce zápasu kontroloval.

Největší zklamání přišlo zřejmě ve třetím zápase proti silnému výběru z Rakouska. Několik chyb rozhodčích v začátku zápasu přineslo soupeři velmi rychle pohodlný náskok, který se jim podařilo nejen udržet, ale také zvýšit konečné skore. S jistě hrajícím Rakouskem tak přišla vysoká prohra v poměru 2:9.

Nejdůležitějším zápasem tak byl, jako již tradičně, zápas s týmem Francie. Zde se rozhodovalo o tom, jestli se Česká republika v dalším hracím dnu podívá do semifinále a bude tak moci bojovat o medaile, nebo nikoliv. Bohužel se ani v tomto případě nepodařilo zvítězit a po těsné prohře 3:4 se tak naši hráči museli smířit s tím, že po odehrání skupiny obsadí nejlépe páté místo.

Poslední zápas a výhra proti Maďarsku byla spíše povinností. Naši hráči po chladnějším záčátku přestříleli domácí tým v poměru 7:3, což bylo ale pouze malou záplatou na konečný výsledek.

Mistry Evropy se stali reprezentanti Rakouska, kteří v napínavém finále skórovali z rohového úderu necelých pět vteřin do konce utkání proti německé dvojici.
Stupně vítězů doplnili na třetím místě hráči ze Švýcarska, kteří v těsném utkání o bronzové medaile porazili tentokrát skvěle hrající Francii.


Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Autor příspěvku

Poslední články

Rozhovory

Aktuální výsledky

Übersetzen / Translate / Přeložit »