Michal Musil a David Petr získali na juniorském mistrovství Evropy stříbrné medaile.

Übersetzen / Translate / Přeložit

Skvělý výsledek vybojovala ve švýcarském Schaffhausenu svitávecká dvojice Michal Musil s Davidem Petrem.
Na mistrovství Evropy v sálové cyklistice ( kolová a krasojízda ) prohráli naši reprezentanti poprvé až ve finálovém utkání a pro Českou republiku tak získali po 15 letech titul vicemistrů Evropy.

Mladá dvojice reprezentující jihomoravský oddíl Svitávky ve složení Michal Musil / David Petr startovala na evropském šampionátu již podruhé. Minulý rok jim při jejich premiéře těsně unikly stupně vítězů. Ve švýcarském Bürglenu v roce 2021 skončili na čtvrtém místě.

Po vítězství v letošní kvalifikaci tak měli velkou motivaci na zlepšení loňského umístění a na šampionát jeli s největšími ambicemi na zisk evropského titulu.

Mistrovství Evropy bylo rozděleno do dvou hracích dnů. V pátek čekaly na hráče čtyři zápasy. V sobotu se pak dohrávaly poslední dva skupinové zápasy a také zápasy o umístění.

Do turnaje vstoupili naši reprezentanti vysokou výhrou v poměru 11:0 nad nejslabším týmem sedmičlenného startovního pole z Maďarska.
Ve druhém zápase pak nastoupili Rakousku. Právě s rakouským týmem prohráli Musil s Davidem zápas o bronzové medaile na loňském mistrovství Evropy. Tentokrát reprezentovala Rakouska jiná dvojice a našim se podařilo zvítězit v poměru 4:2.
Ve třetím skupinovém zápase čekal na Česko soupeř z Německa. Po skvělém výkonu a atraktivní hře, skončilo utkání remízou 3:3.
Poslední zápas prvního dne sehráli naši hráči proti „domácím“ reprezentantům Švýcarska. V tomto zápase prohrávali krátce po začátku už 0:2. Po skvělém obratu ve druhé polovině zápasu ale dokázali zápas přivést k remíze 3:3.


Druhý soutěžní den zahájilo Česko vítězstvím v poměru 4:1 nad Belgií a poté přidalo ještě vysokou výhru 8:1 nad Francií. Celou základní skupinou tak naši reprezentanti prošli bez jediné prohry se 14 body za čtyři výhry a dvě remízy a patřilo jim tak průběžně druhé místo v tabulce.

V semifinále je čekal boj s domácím Švýcarskem. V tomto dosud nejdůležitějším semifinálovém utkání předvedli naši hráči skvělý výkon a zvítězili 3:1.
Po dlouhých 15 letech tak bylo jasné, že si Česká republika zahraje o titul v této věkové kategorii.

První prohra v turnaji přišla právě až ve finále , které sehráli Češi s Německem. V atraktivním finále se ale dařilo více německým juniorům, kteří krátce po začátku zápasu získali pohodlný náskok a zápas dotáhli k vítěznému konci 7:2.

Čeští junioři tak získali stříbrné medaile a stali se vicemistry Evropy. Naposledy získala Česká republika stříbrné medaile z této vrcholné juniorské akce v roce 2007.

Musil s Petrem tak velmi úspěšně zakončili svoje společné působení v juniorské kategorii do 19 let. V příštím roce již bude v této kategorii opět bojovat o titul a účast na mistrovství Evropy pouze mladší Michal Musil.

Autor příspěvku

Poslední články

Rozhovory

Aktuální výsledky

Übersetzen / Translate / Přeložit »