SC Svitávka zvítězila ve druhém kole ŠKODA Extraligy. Po druhém kole průběžně vedou Nezamyslice.

Übersetzen / Translate / Přeložit

Nejvyšší česká liga v kolové kategorie Elite pokračovala po třech týdnech druhým soutěžním kolem, které se konalo opět ve sportovní hale v Nezamyslicích. Z vítězství v turnaji se radovala nejzkušenější svitávecká dvojice Hrdlička s Loskotem.

Posledním turnajem před letní „prázdninovou“ přestávkou bylo druhé kolo Extraligy a jelikož letošní sezóna obsahuje pouze tři soutěžní kola + Mistrovství České republiky, bylo pro všechny týmy velmi důležité získat dostatečný počet bodů pro co nejlepší celkové pořadí před podzimním pokračováním soutěže. Výsledky druhého kola však výrazně zamíchaly pořadím a zdá se, že takto vyrovnaný bodový stav po dvou odehraných kolech nejvyšší liga dlouho nepamatuje.

Pořadí po prvním kole bylo následující :
1. Favorit Brno – 15 bodů
2. SC Prima Nezamyslice – 12 bodů
3. MO Svitávka – 10 bodů
4. Sokol Zlín – Prštné 2 – 9 bodů
5. SC Svitávka – 9 bodů
6. Sokol Zlín – Prštné 1 – 6 bodů
7. Sokol Šitbořice – 1 bod

Po prvním kole vedoucí tým Favoritu Brno ( Jan Havlíček / Robert Zvolánek ) neměl na druhém turnaji sezóny svůj den. Do turnaje sice vstoupil výhrou nad dvojicí ze Šitbořic , ale následovala porážka s pozdějším vítězem turnaje, týmem SC Svitávky. V dalších čtyřech utkáních získali brněnští hráči už pouze 4 body za výhru nad MO Svitávkou a remízu s domácími Nezamyslicemi a celkem tedy se 7 body obsadili konečné páté místo. V celkovém pořadí po dvou kolech se Favorit Brno dělí o druhé a třetí místo se shodným počtem 22 bodů s vítěznou SC Svitávkou.

Právě SC Svitávka ( Jiří Hrdlička / Pavel Loskot ) po nevydařeném prvním kole, kde skončil tento zkušený tým a úřadující mistři České republiky až na pátém místě, odčinil svoje nepovedené vystoupení a ve druhém kole s počtem 13 bodů a ztrátou pouhých 5 bodů za jednu prohru se svými mladšími oddílovými kolegy a jednu remízu s týmem Sokola Zlín – Prštné 1, zvítězil. V průběžném pořadí se tak Svitávka posunula z páté na dělenou druhou a třetí příčku. Dělené umístění Favoritu Brno a SC Svitávky platí také v případě nominačních bodů na letošní Mistrovství Světa a Světový Pohár 2022.

Domácímu týmu SC Prima Nezamyslice ( Martin Přikryl / Petr Přikryl ) se na turnaji dařilo téměř stejně jako na prvním kole a podstatně zkušenější týmy opět dokázal porazit a nebo alespoň velmi potrápit. Z celkových šesti zápasů utrpěli domácí hráči prohru pouze jednou proti týmu ze Svitávky. V ostatních pěti zápasech třikrát zvítězili a ve dvou zápasech získali alespoň po jednom bodu za remízu. S konečnými 11 body tak obsadili opět druhé místo v turnaji a díky svým skvělým výsledkům jsou po dvou odehraných kolech s 23 body průběžně na prvním místě jak v tabulce, tak v kvalifikaci o účast na Mistrovství Světa pro letošní rok a také v kvalifikaci pro účast na Světových Pohárech v roce 2022.

Tým MO Svitávky ( Jiří Hrdlička ml. / Roman Staněk ) , který na prvním turnaji získal 10 bodů a třetí místo, se nyní se stejným počtem získaných bodů musel spokojit až se čtvrtým místem kvůli horšímu vzájemnému zápasu. Nejmladší tým soutěže hrající Extraligu teprve třetím rokem a bronzový tým minulé sezóny se tak v průběžném pořadí posunul na čtvrté místo s 20 body. Získané nominační body přisuzují zatím týmu ze Svitávky také 4. místo.

Nezamyslice, Favorit Brno a oba týmy Svitávky by tak nyní dle průběžného pořadí postoupily na Mistrovství České republiky jelikož si během dvou turnajů vytvořily náskok na další tři týmy.

Na průběžném pátém místě je nyní tým Sokola Zlín – Prštné 1 ( Martin Struhař / Tomáš Horák ) , který zlepšil svoje umístění, když po šestém místě na prvním kole obsadil pěkné třetí místo na kole druhém a to se ziskem 10 bodů za tři vyhrané zápasy a jednu remízu. Ztráta na čtvrté místo činí 4 body, avšak v nominačních bodech na vrcholné akce je již ztráta bodů vyšší.

Šesté místo na druhém kole i průběžné šesté místo patří nyní týmu Sokola Zlín – Prštné 2 ( Ludvík Písek / Miroslav Gottfried ) , kterému se příliš nedařilo a v šesti zápasech uhrál pouze 6 bodů za dvě výhry nad oddílovými kolegy ze Zlína a Favoritem Brno. Druhý tým minulé sezóny a stříbrní medailisté z posledního Mistrovství České republiky , které se bohužel nemohlo uskutečnit a bylo tak vypořádáno dle odehrání čtyř kol Extraligy, tak budou muset o účast na letošním Mistrovství republiky ještě zabojovat na třetím soutěžním kole. Ztráta na čtvrté místo v tabulce činí nyní 6 bodů.

Celkové pořadí uzavírá na posledním, sedmém místě tým Sokola Šitbořice ( Marek Topolář / Miroslav Starý ). Tým, který do nejvyšší ligy postoupil z minulého ročníku I. ligy bohužel po jednobodovém zisku z prvního kola přidal pouze 3 body za jednu výhru nad týmem Sokola Zlín – Prštné 2 na kole druhém. 4 body a ztráta 11 bodů na tým na šesté pozici bohužel zřejmě znamenají, že tým Šitbořic již nezasáhne do boje o postup na Mistrovství republiky.

Průběžné pořadí po druhém kole:
1. SC Prima Nezamyslice – 23 bodů
2. Favorit Brno – 22 bodů
3. SC Svitávka – 22 bodů
4. MO Svitávka – 20 bodů
5. Sokol Zlín – Prštné 1 – 16 bodů
6. Sokol Zlín – Prštné 2 – 15 bodů
7. Sokol Šitbořice – 4 body

O konečném pořadí, postupujících na Mistrovství České republiky a také o tom, kdo bude moci dále bojovat o účast na Mistrovství Světa a Světovém Poháru pro příští rok, rozhodne třetí a poslední kolo ŠKODA Extraligy , které se uskuteční dne 11. září ve Svitávce.


Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Autor příspěvku

Poslední články

Rozhovory

Aktuální výsledky

Übersetzen / Translate / Přeložit »