Odstartovala sezóna I. ligy. V prvním kole zvítězil tým Pankráce Praha.

Übersetzen / Translate / Přeložit

Pozdě, ale přeci. Tak odstartovala druhá nejvyšší česká soutěž - I. liga. Po vyrovnaných bojích těsně zvítězil pražský tým Pankráce.

Během léta byly odehrány soutěže věkových kategorií s nejvyšší prioritou. Český šampionát kategorie juniorů a kategorie do 23 je již minulostí, stejně tak jako odehrání základní části ŠKODA Extraligy. Nyní konečně přišel čas na start sezóny také u dvou nižších soutěží kategorie Elite.

I. liga začala prvním kolem v severočeské Chrastavě. Stejně jako v Extralize startuje v I. lize 7 týmů. Systém soutěže je také stejný, po odehrání sezóny, která čítá 3 soutěžní kola, postoupí první dvě dvojice pro příští rok do Extraligy a poslední dvě dvojice naopak sestoupí do II. ligy.

V I. lize bývalo v posledních letech zvykem, že jeden nebo dva týmy, které sestoupily z vyšší soutěže, zvládly bez větších komplikací sezónu v nižší kategorii a papírově slabší soupeře většinou výrazně přehrávaly. V letošním roce to zřejmě nebude stejný případ jak napovědělo první odehrané kolo. Zápasy během prvního soutěžního dne a v konečném součtu také celkové pořad po prvním turnaji je velmi vyrovnané.

Do tohoto prvního kola nastoupily kromě 2 týmů všechny ostatní dvojice buďto v novém, nebo improvizovaném složení kvůli zranění jednoho z hráčů a věkový průměr soutěže se tak výrazně snížil. K vidění tak byly velmi rychlé a atraktivní zápasy.

Po odehrání šesti zápasů se z vítězství v turnaji radovala dvojice pražského Pankráce ve složení ( Jan Kripner / Petr Šístek ) , která získala 4 výhry a 12 bodů. Tým, který se zřejmě neřadil k největším favoritům na vítězství tak začal letošní sezónu skvěle a má velmi dobrý základ do dalších dvou soutěžních kol a zřejmě bude moci zabojovat o postup do Extraligy.

Na druhém místě skončil tým Sokola Šitbořice ( Martin Drabálek / Štěpán Urbánek ). Tým, stále společně hrající kategorii do 23 let, porazil v turnaji starší a zkušenější soupeře a vybojoval 11 bodů. Týden před Mistrovstvím Evropy, na které se tento tým kvalifikoval tak výsledkově předvedl, že by mohl být dobře připraven.

Pomyslné stupně vítězů pak uzavírá tým Startu Plzeň ( Ondřej Kydlíček / Josef Reindl ). Právě tento tým, který do I. ligy sestoupil z ligy nejvyšší, patřil k největším favoritům turnaje. Svoji roli ale bohužel úplně nepotvrdil a se ztrátou 8 bodů a ziskem 10 bodů za tři výhry a jednu remízu se tak musel spokojit se třetím místem.

Na čtvrtém místě pak skončil domácí tým Spartaku Chrastava ( Tomáš Brodský / Lukáš Pospíšil ). Ten v improvizovaném složení způsobeným zraněním jednoho z dvojice hráčů zvládnul odehrát vyrovnaná utkání a z turnaje vytěžil také 10 bodů. I tento tým by mohl v původním složení na příštích kolech výrazně promluvit do pořadí na předních pozicích.

Pořadí na prvních čtyřech místech je po prvním kole extrémně vyrovnané. Mezi prvním a čtvrtým týmem je rozdíl pouze dvou bodů. Lze tedy očekávat, že boj o první dvě postupové pozice bude v dalších kolech velmi zajímavý.

Na pátém místě se s 8 body umístil další tým, který bohužel nemohl nastoupit v původním složení a kde musel zaskočit náhradník. Tým Svitávky ( David Richtr / David Petr ) se i přes minimální souhru dokázali prosadit ve čtyřech zápasech, kdy dvakrát zvítězili a dvakrát remizovali. Na první tým ztrácí Svitávka pouhé 4 body a v dalších kolech již také zřejmě bude silnější v původním složení.

Šesté místo obsadil tým Favoritu Brno ( Patrik Krejčí / Marek Krejčí ), který nastoupil do turnaje ve složení otec a syn. I přes to, že hráli brněnští hráči velmi pohlednou hru, podařilo se jim ve vyrovnaných zápasech získat pouze 6 bodů za dvě výhry. I se ziskem šesti bodů je ale Favorit Brno stále ve hře o dobré celkové umístění.

Poslední, sedmé místo obsadil tým Sokola Zlín – Prštné ( Radim Vavruša / Jan Krejčí ) , kterému se na prvním kole opravdu nedařilo. V novém složení pro letošní sezónu dokázali v šesti zápasech bodovat pouze jednou a s pouhými třemi body tak uzavírají sedmičlenné startovní pole prvoligových týmů.

Další soutěžní kola jsou na programu dne 16.10. v Šitbořicích a 27.11. v Plzni.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Autor příspěvku

Poslední články

Rozhovory

Aktuální výsledky

Übersetzen / Translate / Přeložit »