Zlín zvítězil na třetím kole Škoda Extraligy. Zkrácenou sezónu vyhrává tým Favoritu Brno.

Übersetzen / Translate / Přeložit

V sobotu 11. září se ve sportovní hale ve Svitávce uskutečnilo třetí a poslední kolo letošní nejvyšší soutěže v kolové. Škoda Extraliga 2021 se v letošním roce musela odehrát ve zkrácené podobě, kdy byly namísto čtyř kol na programu k odehrání pouze kola tři. První dvě kola se konala v červnu a červenci v Nezamyslicích. Na turnaji ve Svitávce se tak mělo rozhodnout o čtyřech týmech postupujících na finále mistrovství České republiky pro letošní rok. Že se celkové pořadí po třetím kole takto zamíchá nemohl nikdo předvídat.

Pořadí ŠKODA Extraligy po druhém kole :

Na prvním místě byl poněkud překvapivě, ale také zaslouženě, tým SC Prima Nezamyslice ( Petr a Martin Přikrylovi ). Na prvních dvou turnajích předvedl tento tým velmi dobré výkony proti papírově mnohem silnějším protivníkům a obsadil dvakrát druhou pozici.

O druhé místo se dělily dva týmy, a to sice tým SC Svitávky ( Jiří Hrdlička / Pavel Loskot ) a tým Favoritu Brno ( Jan Havlíček / Robert Zvolánek ) , které skončily na prvních dvou kolech na prvním a pátém místě, a naopak.

Na čtvrté pozici se po třetím a čtvrtém místě v prvních dvou kolech nacházel tým MO Svitávky ( Jiří Hrdlička ml. / Roman Staněk ). Vzhledem k mírnému náskoku se tak zdálo, že právě tyto čtyři týmy budou postupujícími týmy do samotného finále.

Na páté pozici se po druhém kole držel tým Sokol Zlín – Prštné 1 ( Martin Struhař / Tomáš Horák ) – tým hrající letošním rokem poprvé v novém složení.

Na místě šestém pak byl druhý zlínský tým , Sokol Zlín – Prštné 2 ( Ludvík Písek / Miroslav Gottfried ). Stříbrný tým minulé sezóny se jistě nespokojil se čtvrtým a šestým místem na prvních dvou turnajích a tak musel na posledním soutěžním kole předvést téměř maximální výkon, aby svoje zaváhání odčinil.

Na posledním, sedmém místě, byl po dvou kolech s velkou bodovou ztrátou tým Šitbořic ( Marek Topolář / Miroslav Starý ), který obsadil dvakrát sedmé místo.

Překvapivé výsledky na třetím kole Škoda Extraligy

Nejšťastnějším týmem třetího kola Extraligy byl bezpochyby tým Sokola Zlín – Prštné 2.
Cílem zlínského týmu bylo dostat se ze sestupové šesté pozice zpět do hry o postup do finále mistrovství republiky. K tomu bylo ale zapotřebí získat na posledním kole téměř plný počet bodů. I s tímto vědomím se Zlínu podařilo splnit svůj cíl na 100% a zvítězit v turnaji bez ztráty jediného bodu. Zisk plného počtu bodů tak druhý tým Zlína vynesl až na průběžnou třetí příčku a přinesl této dvojici také plný počet bodů získaných pro celkovou klasifikaci. Právě o třetí místo se nyní v nominaci na letošní Mistrovství Světa i pro seriál Světového Poháru v příštím roce dělí s týmem MO Svitávky.

Favorit Brno si v posledním turnaji vedl velmi dobře. Po výhře na prvním kole a pátém místě na kole druhém, přidal brněnský tým ještě druhé místo na kole třetím. Pouhá jedna prohra s vítězi turnaje a ztráta pouhých tří bodů znamenala pro Brno tentokrát stříbro. V součtu ale Favorit Brno ovládnul základní část soutěže, když o tři body předběhnul tým SC Svitávky. Body získané pro nominaci přinesly Favoritu pohodlný náskok před samotným finálovým turnajem a tato dvojice tak může s klidem zabojovat o reprezentaci na letošním mistrovství světa v sálové cyklistice , které se bude konat po pauze v minulém roce ve Stuttgartu.

Domácí tým SC Svitávky nastoupil do třetího kola v jiném, improvizovaném složení. Za zraněného Pavla Loskota, který si na druhém soutěžním kole poranil ruku, naskočil jako náhradník mladší Pavel Richter. I přes minimální společný trénink zvládnul tým SC Svitávky předvést dobrý výkon a s pouhými dvěma prohrami a ztrátou šesti bodů obsadil dobré třetí místo. V celkovém pořadí nyní patří prvnímu týmu Svitávky druhé místo.

Další domácí tým MO Svitávky na třetím kole neměl svůj den. Do poloviny turnaje se výsledkově velmi trápil, ale ve druhé polovině uhrál 9 bodů a zvítězil tak ve třech zápasech z celkových šesti. Udržel tak svoji čtvrtou pozici pro postup do finále a bojů o český titul. Tento mladý tým bude hrát mistrovství republiky kategorie Elite poprvé, jelikož minulý rok byly medaile rozděleny z důvodu restrikcí dle toho , jak skončila nejvyšší soutěž. V nominaci na mistrovství světa a Světové Poháry 2022 se dělí o třetí místo se Zlínem.

Jednoznačně největší zklamání zažil na posledním soutěžním kole tým SC Prima Nezamyslice, který vstupoval do turnaje jako průběžný lídr a měl velmi blízko k tomu aby jednomu z nejmenších oddílů v České republice zajistil senzační vítězství v nejvyšší české lize a třeba i reprezentoval Českou republiku na letošním mistrovství světa. K tomuto počinu mělo stačit pouze to, aby Nezamyslice zahráli stejný bodový výsledek jako v prvních dvou kolech. To se ale bohužel nestalo a nezamysličtí získali pouze 3 body. Aby toho nebylo málo, utrpěl útočník Petr Přikryl zranění ramene a poslední zápas museli hráči skrečovat. Jediným pozitivem je to, že ani tato malá sportovní tragédie nepošle Nezamyslice do I. ligy pro příští rok, ale budou moci opět soutěžit v Extralize. Ze čtveřice pro tuzemské mistrovství ale bohužel vypadli a sezónu tak končí na konečném pátém místě.

Pro letošní rok nově složený tým Sokola Zlín – Prštné 1 , který je kombinací zkušeného a mladého hráče předváděl na všech třech kolech velmi dobrou hru. V porovnání s ostatními sehranějšími týmy to ale v konečném součtu stačilo na šesté místo, které bohužel znamená sestup do nižší I. ligy pro příští sezónu.

Tým Sokola Šitbořice běžně nastupuje ve složení ( Marek Topolář / Miroslav Starý ). Na posledním kole tomu ale bylo jinak a za svoje starší oddílové kolegy zaskočili mladí hráči kategorie U23 ( Martin Drabálek / Štěpán Urbánek ). Ti dostali tuto šanci poměřit síly s nejlepšími českými týmy zřejmě také v rámci přípravy na nadcházející mistrovství Evropy U23, které se uskuteční na konci září ve švýcarském Mosnangu. S přehledem nejmladší tým třetího kola Extraligy se ale papírově výrazně silnějšími soupeři nenechal zastrašit a ve většině zápasů držel s lepšími týmy krok. Bohužel z tohoto snažení nevzešel žádný bodový zisk, ale minimálně dobrý dojem a snad příslib mladého týmu do budoucna.


Finále mistrovství České republiky se uskuteční v úterý 28. září ( státní svátek ) v Praze a finálovou čtveřici tak tvoří týmy:
Favorit Brno , SC Svitávka , Sokol Zlín – Prštné 2 a MO Svitávka.

První tým celkové klasifikace bude reprezentovat Českou republiku na letošním mistrovství světa v německém Stuttgartu. Druhý tým bude na šampionátu jako tým náhradníků. První tři týmy si pak zajistí start v seriálu Světového Poháru pro rok 2022.

Průběžné pořadí po odehrání základní části Škoda Extraligy 2021


Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Autor příspěvku

Poslední články

Rozhovory

Aktuální výsledky

Übersetzen / Translate / Přeložit »