Mistrovský titul v kategorii žáků získala dvojice ze Zlína

Übersetzen / Translate / Přeložit

Svého vítěze už má i mistrovství České republiky v nejmladší kategorii žáků. Titul v této kategorii putuje do Zlína.

Letošní mistrovství České republiky v kolové žáků hostil Zlín a vedle pořadatelské dvojice Zlína se do finálového turnaje probojovaly týmy Nezamyslic, Přerova, Liberce a dvojnásobné zastoupení měly oddíly Favoritu Brno a Sk Chodsko.  Osmička nejlepších žákovských dvojic se utkala o mistrovský titul systém každý s každým a roli papírových favoritů splnila bratrská dvojice Jáchym Baxa, Richard Baxa. Ti obhájili mistrovský titul z loňského roku, když v průběhu celého turnaje nenašli přemožitele.

Velký boj o medailové umístění na dalších příčkách svedly týmy Prima Nezamyslice, Spartak Přerov a Favorit Brno 1, které v konečném součtu získaly stejný počet 15 bodů. O konečném umístění tak rozhodla minitabulka vzájemných zápasů výše uvedených týmů, přičemž nejlepší dva týmy v minitabulce, Prima Nezamyslice a Spartak Přerov, se ještě musely utkat v dodatečném rozstřelu ze čtyřmetrových úderů. Šťastnějším týmem byly Nezamyslice, které proměnily jeden čtyřmetrový úder a dvojice Petr Kupčík, Jan Přikryl vybojovala druhou příčku. Bronzové medaile putují do Přerova zásluhou dvojice Jan Jelínek, Vítek Přikryl a čtvrtá příčka patří hráčům Favoritu Brno 1, který hrál ve složení Damián Petrovský, Michal Knoflíček. Na páté příčce se ziskem 6 bodů skončila druhá dvojice Favoritu Brno, stejný počet bodů získala i dvojice SK Chodsko 1, které patří šestá příčka, sedmé místo obsadili hráči Lokomotivy Liberec a konečné osmé místo patří týmu SK Chodsko 2.

O dominanci vítězů Jáchyma a Richarda svědčí turnajové skóre v poměru 74:1. Jáchym Baxa získal v žákovské kategorii již svůj 3. mistrovský titul (2018, 2020 a 2021), a navíc mu v letošním roce patří i bronzová medaile v juniorské kategorii se spoluhráčem Václavem Vrzalou.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Autor příspěvku

Poslední články

Rozhovory

Aktuální výsledky

Übersetzen / Translate / Přeložit »