4. a 7. místo pro Českou republiku na Mistrovství Evropy U23

Übersetzen / Translate / Přeložit

Po nucené pauze v minulém roce, kdy se mistrovství Evropy této věkové kategorie vůbec nekonalo, se letos naštěstí podařilo akci uskutečnit.

Pořadatelem vrcholného turnaje kategorie hráčů do 23 let byl švýcarský Mosnang. Tento oddíl měl pořádat stejné mistrovství i v minulém roce. To bylo ale zrušeno pouhé 3 dny před samotným konáním, jelikož se minulý podzim touto dobou výrazně zhoršila pandemická situace v celé Evropě. V letošním roce se ale pořadatelům podařilo s některými nutnými omezeními mistrovství Evropy uskutečnit.

Česká republika měla v tomto turnaji v desetičlenném startovním poli hned dvojí zastoupení. První a druhý tým uplynulé sezóny si v kvalifikaci vybojoval právo reprezentace a o to větší tak byly šance na případný zisk medailí.

Jako tým Česká republika 1 vstupovala do turnaje kombinovaná dvojice utvořená pro tuto sezónu ve složení ( Tomáš Horák / Michal Fryčar ) během sezóny hrající jako tým Zlín / Brno. Tento tým zvítězil v tuzemské soutěži kategorie do 23 let a získal také mistrovský titul. Byl tak pro evropský šampionát o něco větším favoritem na dobrý výsledek.
V základní skupině zaváhal „první“ tým pouze jednou, proti pozdějším vítězům a mistrům Evropy pro letošní rok z Německa.
Další tři zápasy ve skupině se skvěle vydařily a v těchto třech zápasech získal český tým plný počet bodů za výhry nad týmy Rakouska 1 ( 3:2 ) , Francie ( 4:0 ) a Švýcarska 2 ( 5:2 ).
9 bodů uhraných v základní části stačilo na 2. místo ve skupině , které znamená postup do semifinále. V něm narazili naši hráči na juniorské německé mistry Evropy z roku 2019. Na tento tým již naši bohužel nestačili a prohráli jasným výsledkem 1:8. Tato prohra nasměrovala dvojici do zápasu o bronzové medaile, o které se měli utkat s prvním týmem Švýcarska, který také nezvládnul souboj s německým soupeřem ve druhém ze semifinálových klání.
Poločas tohoto zápasu o bronz vypadal nadějně , když bylo skóre 2:2. Větší zkušenost švýcarských soupeřů ale přinesla rychlý zvrat zápasu a na konci utkání se naši hráči museli smířit s porážkou v poměru 2:6. Medaile tak bohužel ani po třech letech neputují do České republiky ale 4. místo je velmi dobrým výsledkem a příslibem pro Českou republiku do dalších let v této věkové kategorii.

Druhým týmem kvalifikovaným pro reprezentaci na mistrovství Evropy byl tým nastupující jako Česká republika 2 ve složení ( Martin Drabálek / Štěpán Urbánek ) hrající za oddíl Sokola Šitbořice. Druhý tým letošní domácí soutěže měl zřejmě stejné ambice na zisk medailí. Ambice na umístění v přední části startovního pole ale bohužel zdaleka nenaplnil.
V základní skupině, která čítala soupeře z Německa, Rakouska a dva švýcarské týmy, z toho jeden na divokou kartu, zvládala dvojice uhrát pouze 3 body za výhru proti letos bronzovým mladým hráčům z juniorského mistrovství Evropy z Rakouska. Tento zápas zvádl „druhý“ český tým vyhrát v poměru 8:4.
Ostatní 3 skupinové zápasy bohužel skončily prohrami se Švýcarskem 3 ( 1:8 ) , Německem 1 ( 2:5 ) a Švýcarskem 1 ( 0:4 ).
Pouhé 3 získané body znamenaly bohužel až čtvrté místo ve skupině a následoval tak zápas o konečné 7. místo.
V tomto zápase si česká dvojice poradila se druhým týmem Švýcarska a zvítězila v poměru 8:4.


Finále mistrovství Evropy spolu sehrály oba německé týmy. Titul získala starší a zkušenější dvojice startující jako Německo 2 ve složení ( Eric Haedicke / Max Rückschloss ) , která zvítězila ve vyrovnaném zápase až v penaltovém rozstřelu těsným výsledkem 3:2. Bronzové medaile bral první švýcarský tým v bratrském složení Yannick a Timon Fröhlichovi.Komentář trenéra reprezentace U23 Milana Chovančíka :

Úvodní utkání proti prvnímu družstvu Rakouska skončilo pro Tomáše s Michalem vítězstvím kdy naši kluci hned v úvodu překvapili soupeře důslednou obranou a efektivní útočnou fází. Další utkání proti Francii se neslo pod jasnou taktovkou našeho družstva. Bohužel proti budoucím mistrům Evropy již v úvodu utkání přišly rychlé góly do naší sítě a i přes značné úsilí se nepodařilo zápas otočit a zvítězit. Poslední zápas ve skupině proti Švýcarsku byl přímým bojem o postup do semifinále, který naši kluci zvládli poměrně snadno. V semifinále nás čekal těžký soupeř Německo 1, který trestal i sebemenší chyby. V boji o bronz se nám podařilo získat vedení 2:0 hned v úvodu utkání. Švýcaři hnaní domácím publikem ale do poločasu vyrovnali a do druhé poloviny se šlo za stavu 2:2 . Úvod druhého poločasu byl velice vyrovnaný. Klukům se nedařil přechod do útoku a po dvou rohových úderech prohrávali 2:4 Do konce zápasu už většinou Švýcaři drželi míč a v závěru navýšili skóre na konečných 2:6.
Za celé ME U23 a přípravu si Tomáš s Michalem zaslouží velkou pochvalu a i když se jim nepodařilo vybojovat medaile tak čtvrtá příčka je skvělá a je to odměna za jejích úsilí v přípravě a i na turnaji samotném.

Komentář reprezentanta Martina Drabálka :

Do prvního zápasu jsme nastoupili proti domácímu týmu hrajícímu jako Švýcarsko 3, v zápase jsme se dostali po chybách a několika nepřesnostech do čtyřgólového manka a bylo již těžké zápas otočit k vítězství. Téměř nic nefungovalo a v posledních minutách Švýcarský tým pouze jen navyšoval skóre na konečných 1:8. Následoval zápas proti Německé jedničce, cíl byl jasný-hodit za hlavu první zápas a poprat se o body, zápas byl v poločase 2:2 a bylo to na dobré cestě k zisku bodů, ovšem německý tým se po vydařené akci dostal do vedení a poté ještě při pokusu o tlak a srovnání upravil na konečných 2:5 z našeho pohledu. Do třetího zápasu proti týmu Švýcarsko 1 jsme nastoupili pod velkým tlakem, protože pokud jsme chtěli pomýšlet na dobré umístění ve skupině bylo nutné zvítězit, to se bohužel nestalo a i po velmi slušném tlaku se nepodařilo dát ani jeden gól a Švýcaři naopak skórovali z protiútoků. Ani třetí zápas ve skupině se tedy nepodařilo vyhrát, zápas skončil poměrně jasnou porážkou. Poslední zápas ve skupině jsme sehráli proti Rakouské dvojce. Zde bylo jediným přijatelným výsledkem vítězství. Zápas jsme si pohlídali a zvítězili 8:4. Čtvrté místo nás dostalo do boje o sedmé a osmé místo proti týmu Švýcarska 2. Zde se podařilo velmi rychle dostat do dvougólového náskoku a poté jsme měli zápas již v naší režii a dokázali zvítězit vysoko 8:4. Celkové 7. místo je hořkosladký výsledek, sice se podařilo vyhrát zápas o umístění ale ambice byli spíše na 1-3. místo ve skupině a následně boj o co nejlepší konečné místo.

Konečné pořadí Mistrovství Evropy U23 2021

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Autor příspěvku

Poslední články

Rozhovory

Aktuální výsledky

Übersetzen / Translate / Přeložit »