Hrdlička se Staňkem čtvrtí mezi elitou ve švýcarském Frauenfeldu. Musil s Petrem sbírali zkušenosti a skončili šestí.

Übersetzen / Translate / Přeložit

První lednový víkend patří vždy ve švýcarském Frauenfeldu kolové.
V sobotu a v neděli se v tamní hale uskuteční celkem 6 turnajů různých věkových a výkonnostních kategorií od žáků do 15 let až po elitní týmy.

Na tomto tradičním novoročním turnaji odjíždí již několik let tým Svitávky, který hraje turnaj elitní kategorie. Letos se na start tohoto turnaje postavil opět tým ve složení ( Jiří Hrdlička ml. / Roman Staněk ) , kteří startovali mezi nejlepšími týmy již potřetí v kategorii NLA ( Extraliga ).
S sebou vzali tentokrát mladý tým, stříbrné medailisty z mistrovství Evropy juniorů z minulého roku, Michala Musila s Davidem Petrem. Ti startovali již na sobotním turnaji NLB ( úroveň české I. ligy ).

NLB

Michal s Davidem si v sobotním turnaji nevedli vůbec špatně. Po prvním zápase, který prohráli s německým týmem Hardtu 2:5 se „rozkoukali“ a v dalších třech zápasech již hráli o mnoho jistější hru. Ve druhém zápase zvítězili nad pozdějším vítězem celého turnaje ze švýcarského Altdorfu v poměru 4:3.
Ve třetím utkání pak narazili na zřejmě nejslabší tým skupiny ze švýcarského Bremgartenu, který dokázali porazit vysoko 7:2. Poslední zápas byl velmi důležitý a dvojice Svitávky jej hrála proti domácímu týmu Frauenfeldu. V napínavém posledním utkání celé skupiny zvítězili těsně 5:4.
První tři týmy ve skupině měly shodný počet bodů za tři výhry a rozhodnout muselo skóre, které měli Michal s Davidem ze tří týmů nejhorší. Obsadili tak ve skupině „až“ třetí místo a posunuli se tak k zápasu o konečné 5. místo.
To sehráli proti kvalitnímu soupeři švýcarského Schöftlandu. Zápas skončil v základní hrací době nerozhodně 4:4 a rozhodnout tak musel penaltový rozstřel.
V něm měl bohužel o něco více štěstí švýcarský soupeř, který zvítězil 8:7.
Mladá dvojice Svitávky se tak umístila po dobrém výkonu na konečném 6. místě a i když měli herně na účast v semifinále a nakonec skončila až šestá, byl pro ní turnaj důležitou zkušeností a porovnáním s „cizími“ zahraničními týmy.

Konečné pořadí – Turnaj NLB – Frauenfeld ( Švýcarsko )

NLA

V neděli se uskutečnil turnaj kategorie NLA, který byl obsazen nejlepšími týmy ze Švýcarska, Rakouska a Německa.
Z deseti startujících týmů bylo ve startovním poli hned šest týmů, které reprezentují svoje země na světovém poháru.
Českou republiku na tomto turnaji reprezentovala dvojice Svitávky ( Jiří Hrdlička ml. / Roman Staněk ).
Minulý rok na tomto turnaji získali skvělé třetí místo a letos tak byla cílem obhajoba tohoto výsledku.

Ve skupině narazili v prvním zápase na švýcarský Altdorf, mladý tým, který získal stříbrné medaile na loňském mistrovství Evropy U23 a daří se mu také v elitní kategorii, kde hájí pozici švýcarské „dvojky“. Tento zápas se jim podařilo vyhrát v poměru 5:4.
Ve druhém zápase pak narazili na úřadující mistry světa z rakouského Dornbirnu. I tomto zápase si Svitávka vytvořila mnoho šancí a po několika trefách do tyče mohl konečný výsledek vypadat jinak. Silný rakouský tým ale ukázal proč je mistry světa a ve druhém poločase zápasu jej bez větších potíží dokázal dovést k výhře 8:3.
Třetí zápas proti domácímu Frauenfeldu byl napínavý až do konce. Švýcarská dvojice byla hojně povzbuzována domácím publikem. Svitávka držela celý zápas mírný náskok a i když se domácím podařilo v posledních momentech utkání snížit, zvítězila Svitávka 6:5.
Poslední zápas proti švýcarskému Liestalu byl velmi důležitý pro postup do semifinále. I tento ale dvojice ze Svitávky zvládla a zvítězila 5:3.
Stejný počet bodů s týmem Altdorfu a lepší výsledek vzájemného zápasu přinesl Svitávce skvělé první místo ve skupině a jasný postup do semifinále mezi první čtyři týmy.

V semifinále pak Svitávka narazila na švýcarskou jedničku a bronzové medailisty z posledního mistrovství světa z Pfungenu. Tento zápas byl v první polovině vyrovnaný. V té druhé ale švýcarský tým dostál svojí kvality a zápas získal na svoji stranu a zvítězil vysoko 10:4.
To znamenalo pro Svitávku boj o 3. místo opět proti silnému soupeři , německému Schiefbahnu. Ten se s velkou porcí štěstí hned po začátku utkání dostal do tříbrankového vedení a tento náskok se mu ve druhé polovině povedlo navýšit na konečný výsledek 7:2.

Svitávka tak skončila na konečném čtvrtém místě a nechala za sebou spoustu kvalitních týmů, které byly úspěšně v letošní sezóně.
V turnaji zvítězil švýcarský Pfungen. Největší favorit na vítězství, rakouský Dornbirn, ve finálovém utkání chyběl, jelikož si jeden z hráčů v průběhu turnaje poranil prst na noze a do akce musel improvizovaně naskočit náhradník z jiného týmu.

Konečné pořadí – Turnaj NLA – Frauenfeld ( Švýcarsko )

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Autor příspěvku

Poslední články

Rozhovory

Aktuální výsledky

Übersetzen / Translate / Přeložit »