Horák s Adamem ze Zlína zvítězili na turnaji U23 v německém Ehrenbergu. Hrdlička s Kripnerem ze Svitávky na sedmém místě.

Übersetzen / Translate / Přeložit

Ve východoněmeckém Ehrenbergu se hned první lednovou sobotu uskutečnil již 43. ročník novoročního mezinárodního turnaje.
Pořadatel letos poprvé sestavil startovní pole turnaje z nejlepších evropských mladých týmů kategorie U23 uplynulé sezóny.

Celkem deset týmů se utkalo v turnaji systémem světového poháru ( 2 skupiny po pěti týmech a poté zápasy o umístění ) o vítězství v turnaji.
K nejlepším týmům z Německa a rakouské jedničky byly přizvány také první dva české týmy reprezentující Sokol Zlín – Prštné a Svitávku.
Oba naše týmy reprezentovali Českou republiku na posledním mistrovství Evropy, kde se mezi sebou utkaly o bronzové medaile, které získal tým Zlína.

Za tým Svitávky nastoupili stříbrní medailisté z loňského mistrovství České republiky ( Jan Hrdlička / Jan Kripner ). Ti měli v závěru roku delší tréninkovou pauzu po skončení soutěžní sezóny v roce 2022. Turnaj v Německu tak jeli využít hlavně jako návrat do herního rytmu pro letošní sezónu.

V prvním skupinovém zápase museli přijmout porážku od rakouských reprezentantů ze Sulzu v poměru 3:7. Ve druhém zápase pak těsně prohráli 4:5 s německou dvojkou z Hofenu. Ve třetím utkání už Svitávka zvítězila, proti dvojici německého Sangerhausenu, stříbrným medailistům z mistrovství Evropy U23 z roku 2018, získala zápas se skóre 8:7.
I poslední zápas ve skupině proti domácímu týmu Ehrenbergu Svitávka vyhrála v poměru 4:2.

S týmem Sangerhausenu tak po odehrání základní skupiny získala stejný počet bodů za dvě výhry. O pořadí v takovém případě rozhoduje vzájemný zápas obou týmů. Pořadatel se ale rozhodl zohlednit raději skóre a tak neskončila Svitávka na třetím, nýbrž na čtvrtém místě ve skupině a musela hrát až o konečné 7. místo.
V tom zvládla zvítězit proti německému Gärtringenu v poměru 5:4 a obsadila tak 7. místo. Po dobrých výkonech a těsném nepostupu do semifinále mezi první „čtyřku“ týmů mohou být ale hráči , kteří budou ještě v sezóně 2023 startovat v kategorii do 23 let, spokojeni.Za tým Sokola Zlín – Prštné vstoupili do turnaje aktuální mistři České republiky a držitelé bronzových medailí z posledního evropského šampionátu ( Tomáš Horák / Radek Adam ).
Vzhledem k úspěchům v minulé sezóně byl Zlín v tomto turnaji považován za favorita na vítězství. Tento předpoklad potvrdila zlínská dvojice během odehrání skupinových zápasů, které zvládla na výbornou a skupinou prošla bez jediné prohry s plným počtem bodů.

V prvním zápase zvítězili zlínští proti německému Gärtringenu jasným výsledkem 7:3.
Ve druhém utkání pak narazili na úřadující mistry Evropy, dvojici německého Darmstadtu a i v tomto vyrovnaném utkání dokázal Zlín také zvítězit těsným výsledkem 3:2.
Ve třetím zápase narazil Zlín na zřejmě nejslabší tým startovního pole, německý Bilshausen. Tento zápas byl jasnou záležitostí, když čeští reprezentanti zvítězili vysoko 9:1.
Ani v posledním zápase nepřipustili ztrátu bodů a zvítězili v poměru 4:2 nad německým Langendwolschendorfem.

Plný počet bodů za čtyři výhry ve skupině tak znamenalo pro hráče Zlína postup do semifinále, kde narazili na německý Hofen. I v tomto zápase si vedli skvěle a zvítězili. Po výhře 5:3 se tak mohli radovat z postupu do finále.
Ve finálovém zápase celého turnaje narazili opět na tým německých a evropských mistrů z Darmstadtu. V pohledném utkání dokázali zlínští hráči zopakovat co se jim povedlo již v základní hrací skupině a podruhé v turnaji nad tímto týmem zvítězili. Zápas skončil opět těsným výsledkem 5:4 a Zlín se tak mohl radovat z vítězství v celém turnaji.

Tým Zlína již v nadcházející sezóně z věkových důvodů nebude startovat ve stejném složení v soutěži U23 a výhrou v tomto turnaji tak dvojice velmi úspěšně ukončila svoje společné působení v této věkové kategorii.
Po postupu z I. ligy v minulém roce se ale mladá dvojice představí v nejvyšší soutěži kategorie Elite, ve Škoda Extralize. Nejvyšší soutěž odstartuje svoji letošní sezónu o prvním březnovém víkendu ( 4.3. ) ve Zlíně.

Konečné pořadí 62. novoročního turnaje (U23) – Ehrenberg – Německo

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Autor příspěvku

Poslední články

Rozhovory

Aktuální výsledky

Übersetzen / Translate / Přeložit »