Sezóna byla zahájena i v kategorii U23. Na prvním předkole ligy zvítězila kombinovaná dvojice Svitávky a Zlína.

Übersetzen / Translate / Přeložit

V severočeské Chrastavě se v sobotu 28. ledna uskutečnilo první ze dvou předkol letošní Ligy U23.
Původně mělo startovat dvanáct dvojic. Po omluvení dvou celků pro nemoc se turnaje zúčastnilo deset týmů, které bojovali o body pro postup do Ligy U23 , kde se pak ve dvou kolech utká 7 nejlepších týmů této věkové kategorie.

Turnajem prošli suverénním způsobem hráči pro letošní rok vzniklého kombinovaného týmu Svitávka / Zlín ( David Petr / Tomáš Horák ). Ti v celém turnaji ani jednou neprohráli.
V základní skupině proti podstatně slabším juniorským týmům obdrželi pouhou jednu branku. Spolu s nimi do semifinále ze druhého místa ve skupině postoupil tým Sokola Zlín 2.
Petr s Horákem pak nezaváhali ani v semifinálovém utkání když porazili juniorský tým Sokola Šitbořice vysoko 9:2 a ve finále pak také zvítězili proti týmu ze Zlína ( Vojtěch Baxa / Jáchym Baxa ) v poměru 10:3. Z Chrastavy si tak vezou první místo a plný počet bodů do kvalifikace. Na druhém místě skončili bratři Baxovi.

O poslední bronzovou pozici bojovali dva juniorské týmy, tým MO Svitávky ( Michal Musil / Martin Konečný ) a tým Sokola Šitbořice ( Dominik Šabata / Šimon Urbánek ). Oba týmy získali v základní skupině stejný počet bodů a o pořadí ve skupině tak rozhodnulo až lepší skóre. To hrálo do karet týmu Svitávky. Svitávka i Šitbořice svoje semifinálové utkání prohráli a po remízovém utkání ve skupinové fázi turnaje se tak potkali znovu , tentokrát již v bitvě o třetí místo. To se podařilo lépe dvojici Svitávky a po výhře 6:2 získala třetí místo v turnaji. Šitbořice skončily na čtvrtém místě , ale všechny čtyři týmy které obsadily první pozice získali dostatek důležitých bodů pro kvalifikaci pro letošní Ligu U23.

Z těchto 10 týmů do ní postoupí prvních šest a sedmým týmem bude tým SC / MO Svitávky ( Jan Hrdlička / Jan Kripner ) , kteří získali na posledním mistrovství ČR v této kategorii stříbrné medaile a postupují tak přímo.
7 kvalifikovaných týmů pak odehrají dvě kola liga a prvních 5 týmů postoupí na tuzemský šampionát. Ve dvou soutěžních kolech a ve finálovém klání o titul mistra republiky budou týmy sbírat kvalifikační body pro letošní mistrovství Evropy U23, které je na programu v září ve švýcarském Altdorfu.

Druhé předkolo kategorie do 23 let se uskuteční 12. března ve Zlíně.Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Autor příspěvku

Poslední články

Rozhovory

Aktuální výsledky

Übersetzen / Translate / Přeložit »