Nezamyslice a Šitbořice míří do ŠKODA Extraligy 2021

Übersetzen / Translate / Přeložit

Sezóna kolové pokračovala po svém restartu také turnajem ve druhé nejvyšší soutěži – I. lize.
19. září se ve sportovní hale v Nezamyslicích na posledním soutěžním kole utkalo 7 týmů o body do kvalifikace pro postup do nejvyšší české ligy pro příští sezónu.
Favority letošní sezóny byly dva týmy a to tým Nezamyslic ( Petr Přikryl / Martin Přikryl ) a tým Šitbořic ( Marek Topolář / Miroslav Starý ). Již po prvním soutěžním kole patřilo těmto týmům první a druhé místo v tabulce. Druhé kolo potvrdilo jednoznačně výkonnostní rozdíl týmu Nezamyslic, naopak Šitbořice v něm ztratily svůj náskok na třetí Chrastavu a svoji situaci před posledním soutěžním kole si tak lehce zkomplikovali.
Na posledním turnaji letošní prvoligové sezóny ale hráči Šitbořic nezaváhali a upevnili svoji pozici na druhém místě a tím i postup do nejvyšší české ligy pro rok 2021 společně s prvním týmem Nezamyslic.

Střed tabulky byl v letošní sezóně bodově vyrovnaný a týmy na třetím až šestém místě dělilo pár bodů. Po odehrání všech tří soutěžních kol nakonec na třetím místě skončil tým severočeské Chrastavy ( Daniel Fadrhonc / Tomáš Brodský ), kterému se vedlo nejlépe na druhém kole. Na celkovém čtvrtém místě skončil tým MO Svitávky ( David Richtr / Jan Stibor ).

Boj o páté místo v tabulce, které znamená udržení v soutěži pro příští sezónu mezi sebou svedli týmy Pankráce Praha ( Jan Kripner / Daniel Jenšík ) a Sokola Zlín – Prštné 3 ( Radim Vavruša / Jiří Landt – kterého na posledním kole nahradil reprezentant kategorie U23 Tomáš Horák ). Z tohoto souboje vyšel vítězně pražský tým, který s náskokem tří bodů , tedy rozdílem jediného zápasu, obsadil pátou pozici a bude tak ve druhé nejvyšší soutěži startovat i v příštím roce. Zlínský tým sestupuje a v roce 2021 nastoupí ve II. lize.
Na posledním sedmém místě skončil tým SC Svitávky ( bratři Pavel a Lukáš Richterovi ), kteří bohužel na druhém a třetím soutěžním kole již nedokázali dohnat ztrátu z prvního kola a i přes bojovné výkony a dobré výsledky v součtu obsadili neoblíbenou pozici a doplní tak tým Zlína ve dvojici sestupujících.

Konečné pořadí I. ligy po všech 3 odehraných soutěžních kolech

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Autor příspěvku

Poslední články

Rozhovory

Aktuální výsledky

Übersetzen / Translate / Přeložit »