Mistrovský titul v kategorii U23 slaví kombinovaný tým Zlín/Přerov

Übersetzen / Translate / Přeložit

Finálový turnaj letošního Mistrovství České Republiky v kategorii do 23 let se uskutečnil mimořádně v pondělí 28.9. za přísných hygienických podmínek a pořadatelem této akce byl brněnský Favorit.

Počet diváků byl omezen na minimum, aby se co nejvíce zabránilo shromažďování lidí. Z tohoto důvodu byl také celý turnaj přenášen živě, aby si i ti, kteří se turnaje přímo nezúčastnili, přišli na své a mohli sledovat svoje oblíbené týmy v akci.

Letošní sezóna této věkové kategorie nabízela vyrovnané zápasy a dobré výkony všech týmů. Prvních pět týmů bylo opravdu vyrovnaných a nedalo se tak před turnajem předpovídat, kdo bude největším favoritem.

Finálový turnaj nabízel nejen boj o samotný titul Mistra ČR, ale také se zde bojovalo o kvalifikační body pro letošní Mistrovství Evropy U23, které je zatím stále v plánu v termínu 31.10. a to ve švýcarském Mosnangu. Situace v České Republice i v zahraničí však bohužel nenapovídá tomu, že by se tato jediná mezinárodní akce letošního roku měla uskutečnit. Hráči i organizační tým však pevně věří, že se situace během následujícího měsíce zlepší a budou tak moci vycestovat a na mistrovství reprezentovat.

Vítězem finálového turnaje se stal kombinovaný tým Zlín / Přerov ve složení ( Radim Vavruša – Filip Váňa ), kteří z pěti zápasů prohráli pouze jednou. 12 bodů za čtyři výhry jim v turnaji stačilo na první místo a tak se můžou nejstarší hráči této kategorie radovat ze zlatých medailí a mistrovského dresu.
Díky této výhře ve finále a výhře na předchozím semifinálovém turnaji získala dvojice také nejvíce bodů v kvalifikaci pro Mistrovství Evropy. Pokud se tak Mistrovství Evropy uskuteční, budou Vavruša s Váňou reprezentovat Českou Republiku.
Oba hráči měli letos poslední šanci na prvenství, kterou maximálně využili. Kvůli vysokému věku obou hráčů již totiž v příštím ročníku startovat nebudou.

Týmy na druhém až pátém místě spolu hráli vyrovnané zápasy a o pořadí na druhém až čtvrtém místě musel dokonce při shodném počtu bodů rozhodnout až lepší brankový rozdíl.
Tento klíč přinesl druhé místo a stříbrné medaile týmu Sokola Zlín – Prštné ( Tomáš Horák – Dominik Otásek ), kteří se po nepovedeném semifinálovém turnaji mohou nyní radovat z dobrého výsledku.
Bronzové medaile pak zůstali „doma“, když je vybojoval tým Favoritu Brno ( Patrik Krejčí – Michal Fryčar ). Právě pro brněnského Patrika Krejčího to byl také poslední turnaj v této věkové kategorii a z důvodu vysokého věku již v příští sezóně v této kategorii nenastoupí.
Nejhorší brankový rozdíl měl z této trojice tým Šitbořic ( Martin Drabálek – Štěpán Urbánek ) , který bohužel skončil na 4. místě těsně pod stupni vítězů. Právě tým Šitbořic měl jistě větší ambice na umístění ve finálovém turnaji.
Stejně tak měl větší ambice na pořadí i kombinovaný tým Praha / Svitávka ( Jan Kripner – Jan Hrdlička ) , který ztratil dva zápasy nejtěsnějším možným rozdílem a musel se tak v součtu spokojit s pátým místem.

Na posledním místě skončil nováček v soutěži, juniorský tým MO Svitávky ( David Petr – Michal Musil ), pro který by bylo věku 15 let jiné než poslední místo spíše zázrakem. S přehledem nejmladší účastníci ale ukázali, že dokáží značně starší soupeře potrápit a že se s nimi do budoucna musí počítat.


Pokud to situace dovolí, čeká hráče věkové kategorie do 23 let reprezentační soustředění. Situace s letošním ročníkem Mistrovství Evropy je nejistá, ale snad bude brzy alespoň jasné, zda-li na tuto vrcholnou akci naši reprezentanti odcestují či nikoliv.

2 názory na “Mistrovský titul v kategorii U23 slaví kombinovaný tým Zlín/Přerov”

  1. Váňa Radim

    Hezky den
    Měl bych jeden drobný postřeh ohledně videa . Jestli by organizátoři mohli s natáčejicim konzultovat barvu míče pro lepší kontrast . I videa jsou naší vizitkou a propagačnim materiálem . Buďme maximálně vztřícní a profesionální vůči našim prezentátorům , mnohokrát se nám to vrátí.
    Kluci jste skvělí a děkuji za všeny .
    Radim

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Autor příspěvku

Poslední články

Rozhovory

Aktuální výsledky

Übersetzen / Translate / Přeložit »